18.10.2017/08:51

Carrefour uruchamia we Francji odpowiednik programu SąSiatki

Sieć Carrefour uruchomiła we Francji paltformę pod nazwą Merci Voisin. To odpowiednik testowanego w Polsce już od czerwca br. projektu SąSiatki, z obszaru tzw. ekonomii współpracy. Dzięki projektowi klienci mogą sobie nawzajem pomagać w robieniu i dostarczaniu zakupów.

Użytkownicy platformy Merci Voisin (Dziękuję, Sąsiedzie), która rusza właśnie we Francji, muszą zarejestrować się na platformie lub pobrać aplikację mobilną, a następnie zdecydować, czy chcieliby, aby inni użytkownicy dostarczali im zakupy oraz czy sami są gotowi dostarczać zakupy innym.

Projekty z obszaru collaborative economy, czyli ekonomii współpracy, funkcjonują już we Francji. Carrefour zdecydował się jednak na uruchomienie własnego przedsięwzięcia, licząc na to, że zaufanie do marki zachęci konsumentów do korzystania z tego rodzaju pomocy wzajemnej, a duża baza klientów umożliwi nadanie projektowi odpowiedniej skali.

Podobne próby Carrefour prowadzi także w Belgii. Belgijska platforma umożliwia dodatkowo korzystanie z usług kurierskich. Wtedy wzajemna pomoc w dostarczaniu zakupów dotyczyć może odpowiadającej danemu użytkownikowi pory dostawy.

Przypomnijmy, że w Polsce dzięki nowemu projektowi sieci Carrefour klienci mogą np. zlecić zrobienie i dostarczenie zakupów, dzieląc się listami produktów za pośrednictwem portalu eCarrefour.pl oraz aplikacji mobilnej Mój Carrefour.

– Zależy nam na dotarciu do nowej grupy konsumentów, w tym osób starszych i klientów, którym zwyczajnie brakuje czasu na zjawienie się w sklepie. Zyskają oni możliwość skorzystania z pomocy innych użytkowników rozwiązań e-commerce oferowanych przez Carrefour, którzy w zamian za bon zakupowy zechcą zrobić za nich zakupy i dostarczyć je pod wskazany adres – wyjaśniał Michał Malanowski, dyrektor działu informatyki w Carrefour Polska.

Jak poinformował na początku września Guillaume de Colonges, prezes Carrefour Polska, firma obecnie pracuje nad dostosowaniem wszystkich sklepów sieci do obsługi usługi SąSiatki. – Do końca roku chcemy objąć tą usługą wszystkie placówki w stolicy. A następnie będziemy ją wprowadzać, w kolejnych miastach w całej Polsce –  zapowiadał Guillaume de Colonges.

Prezes sieci Carrefour Polska wielokrotnie podkreślał, że projekt SąSiatki jest ewenementem na skalę światową, a Polska jest pierwszym z krajów, w których Carrefour postanowił tę usługę wprowadzić. Obecnie analogiczne programy wprowadzane są na kolejnych rynkach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.