14.03.2017/10:38

Carrefour uruchomi w marcu centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy

6 marca do Centrum Dystrybucyjnego sieci Carrefour w Bydgoszczy zaczęły spływać transporty towarów. Do końca bieżącego miesiąca magazyn zrealizuje swoje pierwsze dostawy do sklepów – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. To piąte centrum dystrybucyjne francuskiej sieci w Polsce.

W sierpniu 2016 r. sieć Carrefour Polska poinformowała o planowanej inwestycji w centrum logistyczne w Bydgoszczy. Magazyn (BTS) o powierzchni ponad 38 tys. mkw. miała zrealizować firma Panattoni Europe, a wykonawcą inwestycji miała być Kajima Poland. Symboliczne rozpoczęcie budowy miało miejsce 11 sierpnia br., a odbiór obiektu przez najemcę planowany był na luty 2017 r.

Nowe centrum dystrybucyjne Grupy Carrefour ma powierzchnię 38 184 mkw., z czego magazyn zajmie ok. 36 726 mkw., a powierzchnia socjalno-biurowa 1458 mkw. Z bydgoskiego magazynu obsługiwane będą wszystkie formaty stacjonarne Carrefour Polska na północy i zachodzie kraju – m.in. w Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu.

Obiekt BTS pozwoli na przechowywanie różnych artykułów i ich podział na grupy produktowe według wymaganych (często odmiennych) parametrów temperaturowych: suche (ogólnospożywcze, chemia) i świeże (mięso, nabiał, warzywa i owoce). Część magazynowa podzielona została na różne strefy kontroli temperaturowej. W chłodni, która zajmie ok. 9 000 mkw., z układem chłodzenia opartym na instalacji amoniakalnej oraz z dodatkową izolacją dachu, mięso i nabiał przechowywane będą w temp. 0-2°C, a owoce i warzywa 4-7 °C. Dodatkowo, regały magazynowe będą przystosowane do wysokiego składowania, a także do składowania towarów niebezpiecznych (ADR). Cały obiekt wyposażono w oświetlenie LED. Strefa ładowania zapewni miejsce dla około 96 sztuk wózków widłowych, a zewnętrzny parking – 40 miejsc dla samochodów ciężarowych oraz 123 miejsca dla samochodów osobowych.

Magazyn firmy Carrefour powstał we wschodniej części Bydgoszczy, w rejonie ul. Chemicznej. Rozwinięta infrastruktura drogowa gwarantuje najemcy zarówno dogodne połączenie z centrum miasta, jak i z drogami krajowymi. Obiekt znajduje się w pobliżu drogi krajowej nr 5, która łączy aglomerację bydgoską z poznańską, wrocławską oraz wałbrzyską, a swój bieg kończy na granicy z Czechami w Lubawce; drogi krajowej nr 25, która przebiega przez województwo zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie; a także drogi krajowej nr 80, będącej obwodnicą Bydgoszczy i Torunia, która łączy się z autostradą A1.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.