01.10.2018/14:58

Carrefour uważnie przygląda się trendom na rynku kosmetycznym. I robi z nich użytek

Także klienci hiper- i supermarketów coraz uważniej dobierają produkty codziennej pielęgnacji i zwracają uwagę na ich skład. Dlatego Carrefour Polska postawił na rozwój asortymentu kosmetycznego zgodnego z trendami. Poszerza się półka kosmetyków naturalnych i wdrażany jest nowy koncept stoisk. Produkty kosmetyczne zaczynają być coraz bardziej istotnym elementem oferty sieci.

Carrefour postawił na rozwój asortymentu zgodnego z dynamicznie zmieniającymi się trendami. Jednym z nich okazały się kosmetyki ekologiczne, posiadające odpowiednie certyfikaty poświadczające naturalne pochodzenie składników produktu. – W ten trend idealnie wpisuje się obecna strategia marki Carrefour, która promuje naturalne, zdrowe produkty w trosce zarówno o klientów, jak i środowisko naturalne – usłyszeliśmy w biurze prasowym Carrefour Polska.

Obecnie Carrefour Polska oferuje ponad 220 artykułów kosmetycznych, z czego 45 to produkty ekologiczne, posiadające odpowiednie certyfikaty – Cosmos Organic, Nature, EcoCert czy Vegan. Pozostałe artykuły w ponad 95 procentach składają się ze składników pochodzenia naturalnego, co kwalifikuje je do kategorii kosmetyków naturalnych. Oferta ta jest dostępna w wybranych 30 hiper- oraz ponad 10 supermarketach sieci w całej Polsce, między innymi w Warszawie czy Krakowie.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się również produkty pochodzenia azjatyckiego. Również w tym obszarze oferta kosmetyczna w Carrefourze jest rozbudowywana, m.in. o takie produkty jak kremy na bazie ekstraktu ze śluzu ślimaczego, jadu ze żmii czy śliny z jaskółczych gniazd. Carrefour nie pozostaje tez obojętny na potrzeby konsumentów doceniających zalety, jakie w pielęgnacji zapewnia czarny węgiel. W asortymencie sieci znaleźć można artykuły do pielęgnacji włosów oraz skóry twarzy na bazie tego składnika.

Rozwojowi oferty kosmetycznej towarzyszy również wdrażanie nowego konceptu kosmetycznego w sklepach sieci. Funkcjonuje on już w jednym ze sklepów na warszawskim Bemowie. Charakteryzuje go bardziej przestronny układ półek oraz pogrupowanie artykułów danej kategorii według marek. Taki podział ma być bardziej intuicyjny i ma zapewnić klientom sprawniejsze odnajdywanie poszukiwanych produktów.

Dodatkowo na terenie sklepu wprowadzony został minikoncept, w którym w jednym miejscu ułożone są kosmetyki ekologiczne i naturalne. Dodatkowo są one czytelnie oznaczone. – Nowy design i koncept stoiska kosmetycznego został doceniony przez klientów sklepu, dlatego sieć planuje kolejne wdrożenia jeszcze w tym roku – dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Carrefoura.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.