22.05.2017/09:53

Carrefour wprowadza supernowoczesną aplikację płatniczo-lojalnościową

Carrefour we współpracy z BNP Paribas wprowadza nową, opartą na kodach QR mobilną platformę płatniczą, która pozwala klientom dokonywać płatności w sklepie, online oraz sobie wzajemnie – na zasadzie peer-to-peer. Aplikacja służy jednocześnie jako elektroniczna karta lojalnościowa, kupony rabatowe i pozwala korzystać ze specjalnych promocji.

Usługa zostanie wprowadzona na terenie Francji jeszcze w maju i będzie wspierana przez Crédit Mutuel, Auchan, Mastercard, Oney and Total. Firma Lyf Pay, zarządzająca serwisem, powstała w wyniku połączenia należącej do BNP Paribas spółki Wa! oraz będących własnością Carrefoura elektronicznych portfeli Fivory.

Aplikacja Lyf Pay – od 18 maja dostępna na wszystkie typy smartfonów – ma zapewnić większą prostotę i wygodę przy płatnościach. Jak zapewnia Carrrefour w komunikacie prasowym, nowa usługa to innowacyjna, bezpieczna i wielofunkcyjna aplikacja, wykorzystująca najnowsze technologie dla podniesienia relacji pomiędzy detalistami, bankami i konsumentami na wyższy poziom.

Aplikacja umożliwia dokonywanie płatności w sklepach, zakupy i płatności online, przesyłanie pieniędzy pomiędzy przyjaciółmi i rodziną, a nawet darowizny charytatywne. Integruje w sobie funkcje karty płatniczej, karty lojalnościowej i e-kuponów rabatowych. Służy także do wyświetlania reklam i informacji o promocjach, wyświetla alerty o specjalnych okazjach oraz informuje użytkownika o jego wydatkach i stanie finansów.

Lyf Pay nie jest aplikacją dedykowaną, może być zainstalowana na dowolnym urządzeniu mobilnym. Zyskała aprobatę i wsparcie ze strony tak dużych detalistów jak Auchan Retail France oraz Total, a także wielu mniejszych podmiotów, takich jak niezależne sklepy i butiki, organizatorzy imprez rozrywkowych i sportowych, organizacje charytatywne i studenckie.

Usługa Lyf Pay dostępna jest na terenie całej Francji już od 18 maja. Carrefour jest przekonany, że szybko będzie rosła liczba placówek detalicznych i usługowych, które będą ją akceptować. Z czasem do aplikacji dodawane będą kolejne funkcjonalności.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.