17.12.2019/16:49

Carrefour wprowadza torby wykonane z odpadów oceanicznych

Belgijski oddział sieci Carrefour wprowadził do sklepów torby na zakupy wielokrotnego użytku wyprodukowane z odpadów oceanicznych i podlegające ponownemu recyklingowi. Linia obejmuje trzy rodzaje toreb: torbę na ramię, torbę na kółkach oraz składaną torbę z woreczkiem.

Przy realizacji projektu Carrefour współpracował z Seaqual, organizacją zajmującą się oczyszczaniem oceanów i dna morskiego. Dzięki tej kooperacji firma pozyskała tworzywa sztuczne, które mogła później użyć do produkcji toreb. Do produkcji około 100 toreb zużywanych jest około 10 kilogramów tworzyw sztucznych.

Worki wyprodukowane z odpadów oceanicznych są kolejnym elementem w budowaniu strategii zrównoważonego rozwoju przez belgijskiego operatora. Oprócz nich w ofercie siecią są także inne rozwiązania alternatywne do transportu żywności.

We wrześniu tego roku firma wprowadziła do sklepów gamę torebek na owoce i warzywa z bawełny organicznej i juty. Operator chce wykluczyć ze sprzedaży w swoich sklepach plastikowe torby na zakupy, dzięki czemu wyeliminuje ok 700 ton plastiku.

Źródło: esmmagazine.com

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klient 17.12.2019

    A w Polsce?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.