07.11.2019/15:57

Carrefour wreszcie otwiera pierwszy sklep Bio w Polsce

Sieć Carrefour poinformowała, że 14 listopada zaprezentuje nowy koncept sklepu. Chodzi o format Carrefour Bio. Polska będzie trzecim rynkiem, po Francji i Hiszpanii, na którym pojawi się ten szyld.

Wszystko wskazuje na to, że pierwszy Carrefour Bio ruszy w Warszawie i może być to market o powierzchni ok. 200 mkw. oferujący bogaty asortyment specjalnych produktów ekologicznych, a także m.in. showroom i kącik kawowy. Obecnie w ofercie sklepów Carrefour dostępnych jest już ponad 2000 produktów ekologicznych.

Carrefour planuje uruchomienie sklepu w koncepcie Bio od jakiegoś czasu. Otwarcie takiej placówki miało się odbyć już pod koniec 2018 r., ale ostatecznie tak się nie stało – z różnych przyczyn debiut był kilkukrotnie przekładany. Jednak tym razem data wydaje się być całkowicie pewna.

Carrefour Bio to koncept, który opracowany został przez francuskiego giganta handlowego w 2013 r. Wówczas ruszyły pierwsze testy szyldu we Francji. Dziś na rodzimym rynku Carrefour ma już ponad 20 sklepów Bio. Specjalistyczne sklepy Carrefoura z eko żywnością działają też w Hiszpanii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.