23.03.2017/15:16

​Carrefour zapowiada kolejny rok potężnych inwestycji w Polsce

W 2017 r. Carrefour chce utrzymać poziom inwestycji z ubiegłego roku. Firma może zainwestować w Polsce ponad 260 mln zł i chce otworzyć 2 hipermarkety, 10 supermarketów i ponad 100 sklepów convenience.

W 2017 r. Carrefour Polska będzie kontynuować proces remontów i remodelingu swoich sklepów. W sumie zostanie zmodernizowanych kilkanaście kolejnych hipermarketów. W planach jest także  oraz otwarcie dwóch kolejnych hipermarketów, które ruszą w Piotrkowie Trybunalskim oraz Galerii Północnej w Warszawie. Firma chce otworzyć ok 10 nowych supermarketów, między innymi w galerii Wroclavia we Wrocławiu. Zapowiadanych jest również ponad 20 modernizacji placówek w tym formacie. Szybko rozrastająca się sieć sklepów osiedlowych również utrzyma dynamikę powiększając się o około 100 nowych placówek. Listę tegorocznych inwestycji uzupełni remodeling centrów handlowych, między innymi w Szczecinie, Białymstoku, Głogowie, Chorzowie czy Zgorzelcu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w 2016 roku. Udało nam się zrealizować założenia strategiczne przedstawione w kampanii Napoleona w pięciu kluczowych obszarach: jakość, wybór, niskie ceny, zdrowie oraz bliskość – powiedział Guillaume de Colonges, prezes i dyrektor generalny Carrefour Polska. – W 2017 roku, Carrefour będzie nadal promował kulturę opartą na innowacyjnym podejściu do handlu, zarówno w centrali jak i w sklepach sieci, poprzez nowatorskie koncepty, produkty, usługi i formaty handlowe. 

W minionym roku Carrefour Polska otworzył dwa nowe hipermarkety, 12 supermarketów oraz ok. 120 sklepów osiedlowych.

W ubiegłym roku swoją działalność rozwinął sklep eCarrefour.pl poprzez rozszerzenie liczby produktów w ofercie pozaspożywczej oraz udostępnienie usługi click & collect we wszystkich hipermarketach sieci w Polsce.

Ponadto, jesienią 2016 roku, eCarrefour.pl zaoferował swoim klientom w Warszawie i w wybranych podwarszawskich miejscowościach, możliwość zamawiania suchych produktów spożywczych.

Carrefour rozwinął także aplikację Mój Carrefour, której jedną z podstawowych funkcji jest program lojalnościowy. Użytkownicy mogą korzystać z kuponów zniżkowych na zakupy w hipermarketach i supermarketach Carrefour. Do aplikacji można również przenieść posiadaną plastikową kartę lojalnościową.

W 2016 roku zmodernizowano 18 hipermarketów oraz 15 supermarketów. Carrefour poddał również renowacji łącznie 7 centrów handlowych. Zyskały one nowy wizerunek, ich wnętrza zostały kompleksowo odnowione, a oferta handlowo-rozrywkowa wzbogacona. Najważniejszą inwestycją roku była rozbudowa gdańskiej Galerii Morena. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.