20.12.2016/11:23

Carrefour zatrudnia ponad 11 tys. osób niepełnosprawnych

Grupa Carrefour poinformowała, że w 2015 roku pracowało w niej 11,2 tys. osób niepełnosprawnych. W polskim oddziale francuskiego detalisty pracuje obecnie - w ramach zatrudnienia bezpośredniego i pośredniego - ok. 800 osób niepełnosprawnych, co stanowi ok. 7 proc. całej załogi.

Z wyliczeń Carrefoura wynika, że w skali całej grupy udział osób niepełnosprawnych w liczbie wszystkich zatrudnionych w firmie wzrósł w roku 2015 o 7,1 proc., a w latach 2011-2015 o 21,3 proc.

W samej Francji w Carrefourze pracuje ponad 4 tys. osób niepełnosprawnych. W supermarketach takie osoby stanowią 6,3 proc, załogi, a w hipermarketach 6,7 proc. Zdarzają się jednak placówki, w której nawet 14 proc. wszystkich zatrudnionych to osoby niepełnosprawne.

W Polsce Carrefour od 2007 r. współpracuje ze Stowarzyszeniem "Niepełnosprawni dla Środowiska EKON". Na mocy tej współpracy sieć udostępnia miejsca pracy osobom ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, angażując się tym samym w proces włączania w życie zawodowe i społeczne niepełnosprawnych zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • noja 21.12.2016

    Sieć zatrudnia niepełnosprawnych czy tylko osoby z orzeczeniem? W życiu nie widziałem tam niewidomego czy pracownika na wózku, bez rąk czy nóg. Każdy z nas ma jakąś niepełnosprawność, więc każdy z nas może powiedzieć jestem niepełnosprawny.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.