28.10.2019/10:43

Carsten Knobel prezesem koncernu Henkel. Hans Van Bylen rezygnuje

Firma Henkel poinformowała, że obecny prezes zarządu Hans Van Bylen, z powodów osobistych, rezygnuje ze sprawowania dalszych obowiązków. Hans Van Bylen związany był z firmą Henkel od blisko 35 lat – przez 15 lat zasiadał w zarządzie, a przez 4 lata sprawował funkcję CEO. Z dniem 1 stycznia 2020 r. jego stanowisko obejmie Carsten Knobel, który pracuje w firmie Henkel od 1995 r.

- Po około 35 latach pracy w Henklu, uznałem, że jest to odpowiedni czas, by dokonać zmiany w ścisłym kierownictwie. Ze względów osobistych, nie będę ubiegał się o kolejną kadencję na stanowisku przewodniczącego zarządu – powiedział Hans Van Bylen.

Dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej i Komitetu Akcjonariuszy, podziękowała Hansowi Van Bylenowi w imieniu komitetów i całej rodziny Henkla za jego pracę na rzecz firmy: - Hans Van Bylen w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju firmy i aktywnie wspierał kariery liderów wyższego szczebla – powiedziała    dr Simone Bagel-Trah.

- Pod kierownictwem Hansa Van Bylena, wszystkie sektory biznesowe umocniły swoją pozycję. Udało się to dzięki dokonywanym przejęciom i wartościowych partnerstwom. Dobrym przykładem jest nabycie firmy Sun Products, co pozwoliło nam znacznie rozszerzyć pozycję rynkową sektora Laundry & Home Care (środki piorące i czystości) w Stanach Zjednoczonych. Przejęcia dokonywane były także w sektorach biznesowych Adhesive Technologies (klejów budowlanych i konsumenckich oraz klejów i technologii dla przemysłu) i Beauty Care (kosmetyki). Hans Van Bylen kładł szczególny nacisk na digitalizację firmy we wszystkich obszarach. Chcielibyśmy szczerze mu podziękować za obrany przez niego kierunek rozwoju firmy i za jego wieloletnie zaangażowanie w Henklu – dodała dr Simone Bagel-Trah.    

Hans Van Bylen rozpoczął swoją karierę w Henklu w 1984 r., a od 2005 roku zasiadał w zarządzie firmy. Początkowo był odpowiedzialny za sektor Beauty Care (kosmetyki). Następnie, na początku 2016 r. został mianowany przewodniczącym zarządu. Od września 2018 r. Hans Van Bylen sprawował również funkcję przewodniczącego Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Chemicznego i wiceprzewodniczącego Federacji Przemysłu Niemieckiego. Jest również członkiem Rady Dyrektorów Forum Dóbr Konsumpcyjnych.

Dr Simone Bagel-Trah podkreśla, że wybrany na nowego CEO Carsten Knobel ma wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w dziedzinie zarządzania, a także doskonale zna firmę Henkel. - Jesteśmy przekonani, że Carsten, przy wsparciu całego zarządu, będzie skutecznie kontynuował strategię dynamicznego wzrostu naszej firmy – powiedziała dr Simone Bagel-Trah.

- Wspólnie będziemy efektywnie kształtować przyszłość Henkla. Mamy doskonałych pracowników, wiodące marki i technologie oraz zaawansowane innowacje. Wierzę, że w tak dynamicznym otoczeniu rynkowym, jaki mamy obecnie, stoją przed nami wielkie możliwości dalszego zrównoważonego i rentownego wzrostu – powiedział Carsten Knobel.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.