01.04.2020/08:42

CCC dogadał się z bankami. Sieć będzie mogła zapłacić później

Zarząd CCC S.A poinformował, że we wtorek 31 marca zawarł porozumienie ze wszystkimi bankami instytucjami finansującymi jego działalność. Dzięki temu firma będzie mogła opóźnić niektóre płatności.

Na okres trzech miesięcy zawieszony został obowiązek wyrównania bieżących i nowopowstałych sald (ujemnych) do wysokości przyznanego limitu kredytowego na rachunkach bankowych, sald w umowach faktoringu i faktoringu odwrotnego do dnia 30 czerwca 2020 r.

Ponadto do końca czerwca firma nie będzie musiała płacić bieżących odsetek. Nie będą również naliczane odsetki podwyższone, odsetki za spóźnienie oraz odsetki karne

Ponadto do 30 czerwca wydłużono okres limitu na gwarancje bankowe o wartości 65 mln zł. Termin jego zapadalności przypadał na 31 marca.

Ponadto CCC oraz banki rozpoczęły rozmowy m.in. o wydłużeniu terminu zapadalności zobowiązań krótkoterminowych do czerwca 2021 r. oraz utrzymanie dostępnych limitów przewidzianych w umowach finansowych.

„Porozumienia zabezpieczają utrzymanie stabilności sytuacji finansowej Emitenta z intencją negocjowania docelowych zmian warunków finansowania do czasu wpływu środków pieniężnych z planowanej emisji akcji Emitenta” – czytamy w komunikacie na który powołuje się portal infostrefa.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.