03.12.2018/10:52

CH Skorosze z nowym operatorem spożywczym jeszcze w grudniu

Na 18 grudnia zaplanowano otwarcie nowego sklepu Carrefour Market w Warszawie. Punkt ruszy w CH Skorosze zamiast Piotra i Pawła.

Przypomnijmy, nowy sklep będzie dysponował salą sprzedaży o powierzchni 2 tys. mkw. To efekt podziału, do którego doszło we wrześniu. Pierwotna powierzchnia najmu lokalu, w którym działał Piotr i Paweł, wynosiła 2757 mkw. Firma ograniczyła jednak tę powierzchnię o około 897 mkw.

Właściciel CH Skorosze wypowiedział Piotrowi i Pawłowi umowę najmu. – Grupa Piotr i Paweł pomimo skomplikowanej sytuacji finansowej dokonała znaczących nakładów i dużym wysiłkiem organizacyjnym doprowadziła do zmniejszenia powierzchni przedmiotu najmu zgodnie z żądaniem wynajmującego. Pomimo powyższego, wynajmujący korzystając z posiadanego oświadczenia Grupy Piotr i Paweł o dobrowolnym poddaniu się egzekucji skierował sprawę do komornika, który wszczął przeciwko najemcy egzekucję, której bezpośrednim następstwem jest zamknięcie sklepu Piotr i Paweł w Skoroszach. Spółka stoi na stanowisku, iż są to działania sprzeczne z pierwotnymi ustaleniami stron i podjęte zostały wbrew powszechnie przyjętym regułom prowadzenia biznesu i negocjacji – informował w oświadczeniu zarząd Piotra i Pawła podkreślając, iż podstawą rozwiązania umowy nie były kwestie zaległości płatniczych. 

Jak pisaliśmy pod koniec listopada, krótko po zamknięciu sklepu Piotra i Pawła w lokalu rozpoczęto remont i pojawiły się szyldy sieci Carrefour. Obecnie wiemy już, że nowy punkt wystartuje 18 grudnia br.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Karol 12.12.2018

    Odświeżany artykuł, który widziałem tu jakiś czas temu. W CH Skorosze, już dawno sklep został zlikwidowany, a na jego miejsce powstały nowe, m.in. carrefour express.

  • bylypracownik 05.12.2018

    Oddani to już zostali tylko ci co nie znają swojej wartości na rynku pracy, siec i tak padnie wiec nie ma co tak tkwić. Przecież nikt Wam nie da obiecanych odpraw itp - bo nie ma z czego tego wyplacic.

  • nicKuś 04.12.2018

    Piotr i Paweł ma za nic oddanych pracowników, to niech zniknie z rynku

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.