13.12.2019/14:28

Chata Polska otworzyła 300. sklep [GALERIA]

Od czwartku 12 grudnia sieć Chata Polska liczy już 300 sklepów. Jubileuszowa placówka otwarta została w Kuślinie, przez Katarzynę i Mariusza Laskowskich, którzy już wcześniej prowadzili pięć franczyzowych sklepów pod tym szyldem.

Chata Polska dwa lata temu miała 247 sklepów, a bieżący rok rozpoczęła z 268 placówkami, co oznacza, że od stycznia urosła o 32 sklepy (w ujęciu netto). Tym samym plan otwarć na ten rok zrealizowany został z nawiązką. Przypomnijmy, że zakładał on powiększenie sieci o minimum 19 sklepów w całym 2019 r.

Lokale istniejącej na rynku od 1997 r. Chaty Polskiej znaleźć można dziś w siedmiu województwach: dolnośląskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim oraz zachodnio-pomorskim.

Najnowsza placówka Chaty Polskiej posiada ponad 500 mkw. powierzchni sprzedażowej. Koncentracja na nieco większych sklepach niż dawniej to także istotny element strategii sieci. - Staramy się, aby do sieci przystąpiły sklepy o jak największym metrażu - deklarował niedawno Sylwester Maćkowiak, dyrektor zarządzający Marola, podkreślając, że zdarzają się też przyłączenia sklepów o powierzchni nawet 150 mkw.

Asortyment 300. Chaty Polskiej - podobnie jak innych sklepów tej sieci - mocno skoncentrowany jest na produktach świeżych: owocach, warzywach, nabiale, wędlinach, mięsie oraz garmażerii.

Co ciekawe, w sklepie znaleźć można wyroby piekarnicze i cukiernicze wytwarzane bezpośrednio przez... franczyzobiorców. Przetwórstwo tego rodzaju stanowi drugą gałąź ich działalności biznesowej.

Przypomnijmy, że Chata Polska pracuje aktualnie nad nowym konceptem sklepowym. Robert Siemiński, właściciel Grupy Mar-Ol oraz Sylwester Maćkowiak, dyrektor zarządzający Marola, w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl deklarowali, że pilotaż placówek planowany jest na 2020 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.