07.07.2020/10:03

Chińczycy przywłaszczają polskie znaki towarowe. Wykorzystane m.in. Mlekpol i Wedel

Na stronie chińskiego urzędu patentowego chinatrademarkoffice.com (CTMO) bez problemu znajdziemy polskie marki zarejestrowane na chińskie podmioty. Odzyskanie prawa do znaku jest możliwe – czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita”.

Dzięki zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy", czyli kto zarejestruje znak towarowy, ten jest jego właścicielem, ochrona marek w Chinach to pole minowe, na którym łatwo popełnić błąd. Problemy z rejestracją znaków w złej wierze ma tam cały świat, polskie firmy nie są wyjątkiem.

Na stronie chińskiego urzędu patentowego chinatrademarkoffice.com (CTMO) bez problemu znajdziemy polskie marki zarejestrowane na chińskie podmioty. Takie zapisy dotyczą znaków towarowych nawet tak silnych w Polsce marek, jak Mlekovita, Wedel, SuperDrob, Indykpol czy Mlekpol.

Odzyskanie prawa do znaku jest możliwe. Można złożyć protest, unieważnić poprzednią rejestrację albo po prostu odkupić znak, na co właśnie liczą nieuczciwi pośrednicy. Polskiej spółdzielni mleczarskiej udała się jednak trudna sztuka unieważnienia znaku.

„W związku z wytoczonymi postępowaniami jesienią 2019 r. znak Mlekpol został unieważniony i to pozwoliło na rejestrację znaku Mlekpol na rzecz naszej spółdzielni” – mówi Anna Kuklińska, kierownik działu marketingu. Znak firmy odzyskali w marcu 2020 r., a w styczniu unieważnili rejestrację marki Łaciate. Teraz czekają na jej rejestrację już na siebie.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • HK 08.07.2020

    He he! I tak właśnie wygląda miłość do Chin i ich rynku.

  • SuperDrob SA 07.07.2020

    SuperDrob udzielił lokalnemu Partnerowi zgody na zarejestrowanie tej marki. Współpracuje z nim od wielu lat.

    Dział PR, SuperDrob SA

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.