06.02.2021/11:06

Chmura Krajowa wdraża narzędzia biurowe w Rossmannie

Kilka tysięcy pracowników sieci Rossmann w Polsce zyska dostęp do rozwiązań Microsoft 365. Firma kupiła licencję od Chmury Krajowej.

Jak podkreśla Piotr Kiszkiel, CIO Rossmanna, rozwój firmy powoduje, że dotychczasowe rozwiązania nie wystarczają już do odpowiedniego prowadzenia biznesu.

- Jest to zauważalne zarówno dla pracowników, którzy pracują z wielu lokalizacji w coraz większych zespołach i oczekują dostosowanych do tego narzędzi, ale również przez dział IT, który zarządza ogromną liczbą aplikacji. Microsoft 365 to pakiet narzędzi biurowych umieszczonych w chmurze i zintegrowanych ze sobą. Jego wdrożenie zapewni nam niezawodną platformę do komunikacji i współpracy, która wesprze wiele procesów w organizacji – powiedział Kiszkiel, cytowany przez portal chmurakrajowa.pl.

Rossmann zyska dzięki współpracy dostęp do podstawowych programów biurowych firmy Microsoft, takich jak Word, Exel czy Power Point, a także Teams, który ułatwia komunikację zdalną. Jak podkreśla firma, to szczególnie istotne w kontekście pandemii koronawirusa i rozwoju pracy zdalnej. Dzięki tym rozwiązaniom, wszyscy pracownicy będą mogli operować na plikach we wspólnej przestrzeni roboczej, a nie przesyłać je do siebie pocztą elektroniczną.

Firma zwraca też uwagę na bezpieczeństwo danych – wszystkie będą przechowywane na serwerach znajdujących się na terenie Unii Europejskiej. Oznacza to, że podlegają one wspólnotowym przepisom w zakresie ochrony danych osobowych.

Chmura Krajowa to spółka powołana przez Polski Fundusz Rozwoju oraz bank PKO BP, której celem jest rozwój w Polsce technologii chmury obliczeniowej, czyli infrastruktury technologicznej, pozwalającej różnym podmiotom na zdalne przetwarzanie danych, oferowanie serwisów oraz usług.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także