15.03.2016/15:03

Co trzeci klient płaci w Biedronce kartą

Biedronka długo czekała z wdrożeniem terminali płatniczych obsługujących karty. Zaczęto je montować dopiero w 2014 roku i jak pokazują zaprezentowane przez Jeronimo Martins wyniki, była to dobra decyzja. W 2015 roku płatności kartami stanowiły 30 proc. wszystkich transakcji dokonanych w sklepach Biedronka - informuje prnews.


W połowie 2014 r. w sklepach sieci Biedronka pojawiły się pierwsze terminale akceptujące płatności kartami Z najnowszych danych wynika, że w 2015 roku płatności kartami stanowiły około 30 proc. wszystkich transakcji dokonanych w sklepach Biedronka.

Od momentu wdrożenia obsługi kart obserwujemy jednak inne zjawisko. Systematycznie z kwartału na kwartał spada liczba transakcji wykonywanych mobilnie. O ile w pierwszych miesiącach po udostepnieniu systemu iKasa klienci dokonywali ponad 60 tys. transakcji mobilnych miesięcznie, to już w ostatnich miesiącach 2015 roku średnia spadła do 6 tys.
Jak podaje Narodowy Bank Polski, w III kwartale 2015 roku liczba realizowanych za pomocą kart transakcji bezgotówkowych była wyższa niż w III kwartale 2014 roku o 25 proc. O 11 proc. wzrosła przy tym wartość transakcji. Nie możemy więc i tym razem wykluczyć, że klienci Biedronki opłacający swoje zakupy w sieci 2,6 tys. sklepów, mocno podbili statystyki NBP.

Źródło: PRNEWS

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.