06.09.2018/13:30

Colian rezygnuje z wykorzystania w produkcji jaj z chowu klatkowego

Od stycznia 2019 roku producent słodyczy, napojów, przypraw i bakalii, firma Colian, całkowicie zaprzestanie stosowania w produkcji jaj pochodzących z chowu klatkowego. Zmiany obejmą wszystkie produkty zawierające w składzie surowce jajeczne.

Postanowienie zarządu wejdzie w życie 1 stycznia 2019 roku. Firma zapewnia, że jej decyzja ma nie tylko wymiar biznesowy – Colian chce być liderem spełniającym wysokie standardy produkcji i oczekiwania świadomych konsumentów.

Colian to polska grupa kapitałowa, specjalizująca się w produkcji, dystrybucji i sprzedaży słodyczy, przypraw, napojów oraz bakalii. Decyzja o rezygnacji ze stosowania jaj i produktów jajecznych (masy jajowej i proszku jajecznego) pochodzących z chowu klatkowego została podyktowana troską o dobrostan zwierząt oraz celem propagowania wśród konsumentów świadomego wybierania produktów z odpowiedzialnych źródeł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.