02.01.2017/10:02

Koncern Charoen Pokphand Foods z Tajlandii kupuje udziały w firmie drobiarskiej SuperDrob

Grupa Kapitałowa SuperDrob podpisała przedwstępną umowę transakcji z Charoen Pokphand Foods Plc (CPF) z Tajlandii o rozpoczęciu współpracy w sektorze spożywczym w Polsce i Unii Europejskiej. Na podstawie umowy CPF obejmie 33 procentowy pakiet mniejszościowy w SuperDrob.

30 grudnia 2016 roku koncern Charoen Pokphand Foods Plc podpisał przedwstępną umowę objęcia akcji z SuperDrob Zakłady Drobiarsko – Mięsne S.A. (“SuperDrob”) oraz przedwstępną umowę zakupu akcji z dotychczasowymi udziałowcami SuperDrob, w wyniku czego CPF przejmie 33% akcji zwykłych SuperDrob po zwiększeniu kapitału. Łączna kwota wynosi 49.50 mln EUR lub ok. 1,872 mln THB.

SuperDrob to nowoczesna, rodzinna Grupa Kapitałowa oferująca najwyższej jakości, innowacyjne produkty drobiowe. Jest liderem eksportu branży drobiarskiej w Polsce. Za granicę wysyła połowę swoich produktów (do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i innych krajów UE oraz Chin). Od 23 lat jest obecna na rynku, dziś posiada 6 spółek zależnych, zatrudnia ponad 2000 osób. Główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Karczewie oraz w Łodzi. SuperDrob specjalizuje się w produkcji świeżego mięsa drobiowego oraz przetworzonego drobiu z dodatkiem przypraw w różnych wariantach smakowych w kategorii dań gotowych. W ramach marki własnej firma zajmuje się także produkcją wędlin drobiowych.

- Współpraca SuperDrob i CPF jest wielką szansą dla naszej firmy. Jesteśmy w stanie podnieść moce produkcyjne, dzięki którym będziemy mogli oferować produkty nowej generacji na szerszym rynku. Poszerzymy gamę produktów, zintegrujemy procesy produkcyjne i logistyczne. Wierzymy, że dzięki tym zmianom nasze produkty staną się atrakcyjne dla jeszcze szerszej grupy konsumentów. Mamy również nadzieję, że będziemy aktywnie uczestniczyć w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego - mówi Jarosław Kowalewski, wiceprezes ds. strategii SuperDrob.

Adirek Sripratak, prezes CPF, wspomniał że to będzie pierwszy krok CPF w branży drobiarstwa w Europie. Polska jest uznawana za lidera w eksporcie drobiu na rynku europejskim. Jest to kraj o dużych zasobach i potencjale, charakteryzujący się niskimi kosztami produkcji. Współpraca pomoże także lepiej i szybciej reagować na potrzeby bazy klientów w regionie oraz będzie szansą do ekspansji w innych obszarach działalności. Ponadto, współpraca ta daje możliwość dołączenia do obecnej sieci CPF w Europie i Azji i może skutkować wypracowaniem jak najlepszych wartości w przyszłości.

CPF (Charoen Pokphand Foods Plc) jest jednym z czołowych producentów, przetwórców i eksporterów mięsa w południowo-wschodniej Azji oraz jednym ze światowych liderów w produkcji paszy dla zwierząt. Posiada liczne wytwórnie pasz dla drobiu, trzody chlewnej, ryb, krewetek oraz zwierząt domowych (kotów i psów). Siedziba główna mieści się w Tajlandii, pozostałe oddziały firmy znajdują się w Belgii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kambodży, Chinach, Indiach, Laosie, Malezji, na Filipinach, Sri Lance, w Turcji, Tajwanie i Wietnamie. Od początku swojej działalności w 1921 w Tajlandii firma CPF zainwestowała w 15 krajach, a swoje produkty sprzedaje w ponad 30 państwach na całym świecie. Roczne obroty CPF kształtują się na poziomie 14 miliardów dolarów. Firma jest notowana na giełdzie w Bangkoku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.