27.01.2022/11:48

Czeka nas fala upadłości producentów żywności? Mocny komentarz eksperta

– W handlu nie jest tak, że przedsiębiorca produkujący żywność pstryknie i nagle ma wyższe ceny w handlu detalicznym. Trzeba mieć pieniądze, żeby takie wysokie wzrosty kosztów pokryć. Może się okazać, że część małych firm, tego nie wytrzyma i możemy mieć do czynienia z całkiem sporą liczbą upadłości już w I kwartale – mówi w rozmowie z Newserią Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Nickt 29.01.2022

  Za rządów POstkomuny ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym 700 tys. dzieci. Aż 6 mln Polaków wyjechało z Polski w tym okresie. POstkomuna osłabiła również potężnie obronność kraju, nie było niczego - ani samolotów, ani czołgów, ani nawet pasów wojskowych. Na północy i wschodzie właściwie nie mieliśmy już żadnej obrony. POstkomuna rozmontowała także i zrujnowała służbę zdrowia - ponad tysiąc zamkniętych oddziałów szpitalnych i szpitali w całym kraju i absurdalnie wręcz okrojone fundusze na NFZ, 30-letnie karetki, itd. Pielęgniarki pracujące za 1400zł/mc, lekarze pracujący za 2500zł/mc. Wyjechało ich z Polski w tamtym okresie aż kilkadziesiąt tysięcy. Niezliczonych afer, przekrętów vatowskich, itp. itd. nie da się już nawet zliczyć. Ale wyborcy POstkomuchów i tak tego nie ogarną, dla nich tusk zawsze będzie bogiem, a stolicą - berlin.

 • FanMazgaja 27.01.2022

  wyborcy PIS i tak tego nie pojmą. Dla nich winny jest Tusk, UE i Niemcy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także