04.09.2018/08:00

Czerwona Torebka przegrywa w sądzie z deweloperem magazynów

Prawie 22 mln złotych plus odsetki musi zapłacić spółka Czerwona Torebka na rzecz firmy MLP - dewelopera magazynów - pisze Puls Biznesu.

Chodzi o fiasko umowy zawartej w 2014 roku na budowę potężnego magazynu pod Poznaniem. Inwestycja miała być głównym centrum dystrybucyjnym Czerwonej Torebki - w tym sieci dyskontowej i Małpki Express. Łączna wartość inwestycji miała wynieść 320 mln złotych.

Zgodnie z umową, MLP pożyczyło spółce 20,7 mln złotych na zakup działek. Wejście w życie umowy było jednak uzależnione od uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Do tego nie doszło, więc MLP zażądało zwrotu pieniędzy. Czerwona Torebka tego nie zrobiła.

Sprawę rozstrzygnął ostatecznie sąd. Czerwona Torebka musi zwrócić pieniądze wraz z odsetkami. Problem w tym, że jej finanse są w bardzo złym stanie. Zabezpieczeniem pożyczki jest jednak jedna z nieruchomości, będących wciąż w posiadaniu Czerwonej Torebki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.