02.12.2019/11:26

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen: Jesteśmy zdeterminowani, by sfinalizować przejęcie Ruchu

Szef PKN Orlen Daniel Obajtek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" stwierdził, że paliwowy gigant "jest zdeterminowany", aby sfinalizować transakcję przejęcia sieci Ruch.

- Nadal jesteśmy zainteresowani Ruchem, ale oczywiście przy pełnym udziale Aliora, który jest jego największym wierzycielem. Nie wycofujemy się z tej decyzji i z oferty, którą złożyliśmy - powiedział Obajtek "Rzeczpospolitej".

Prezes Orlenu podkreślił, że istnieją synergie biznesowe pomiędzy działalnością Orlenu a działalnością Ruchu. Jak zaznaczył Obajtek, Ruch ma "bardzo rozpoznawalną markę", z kolei Orlen "wie, jak dynamicznie rozwijać sprzedaż detaliczną". - Chcemy to wszystko połączyć - zapowiada Obajtek.

Orlen złożył już wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Ruchu. - Jesteśmy w trakcie prenotyfikacji - podkreśla Daniel Obajtek, dodając, że KE poprosiła o dostarczenie dodatkowych analiz. Prezes PKN Orlen liczy na to, że ostatecznie wniosek trafi do UOKiK, a polski urząd antymonopolowy wyda zgodę na koncentrację.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Daniel Obajtek stwierdził także, iż jest przekonany, że uda się zakończyć pomyślnie fuzję Orlenu z Lotosem. Jego zdaniem połączenie paliwowych gigantów powinno się było odbyć już dawno temu, przed wejściem Polski do Unii Europejskiej - podobnie jak działo się to chociażby na Węgrzech w przypadku MOL, który przejmował konkurentów.

- Polska jest jedynym takim przypadkiem, gdzie konkurują ze sobą dwie firmy z branży paliwowej, mające tego samego właściciela - podkreślił Daniel Obajtek.

źródło: "Rzeczpospolita"

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • dramat 10.12.2019

    na naszych oczach tworzy się socjalizm, socjalizm 2.0

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.