18.05.2018/11:04

Danone wybrał Polskę na centralę swojej nowej organizacji HR

Nowopowstała, międzynarodowa organizacja HR przejmuje odpowiedzialność za zarządzanie zasobami ludzkimi w Danone na 8 rynkach w regionie Europy Środkowo - Wschodniej i Północnej. Siedzibą nowej organizacji jest Polska, która jest strategicznym rynkiem dla Danone.

Rolę dyrektora HR dla regionu: Polska, kraje bałtyckie i nordyckie obejmuje Magda Dybska-Tabor, od blisko 20 lat związana z grupą spółek Danone.

Zmiana pozwoli wzmacniać współpracę miedzy krajami, rozwijać różnorodność i zarządzanie zmianą. Umożliwi też jeszcze skuteczniejsze wspieranie spółek w realizacji strategii biznesowej. Ponad to zmiana otwiera pracownikom nowe możliwości rozwoju i ścieżek kariery w ramach spółek Danone w 8 krajach. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, strategia realizowana przez nową organizację ma pozwolić odpowiadać na indywidualne potrzeby każdego z krajów i jednocześnie korzystać centrali z doświadczeń różnych rynków. - Nowa organizacja HR grupy spółek Danone niesie ze sobą spójną strategię zarządzania zasobami ludzkimi, w tym:  różnorodnością, zmianą i rozwojem talentów. Pozwoli nam na bliską współpracę ze spółkami i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb danego kraju. Przede wszystkim jednak otwiera zupełnie nowe możliwości rozwojowe dla pracowników, których ścieżka kariery może być rozwijana nie tylko w ramach spółek w Polsce, ale również we wszystkich 8 krajach – mówi Magda Dybska-Tabor, dyrektor HR dla regionu: Polska, kraje bałtyckie i nordyckie.

Siedzibą nowej organizacji HR zostaje Polska, jako strategiczny rynek dla Danone i za razem jeden  najprężniej rozwijających się w Europie. Organizacja, którą tworzy ponad 80 ekspertów z różnych obszarów zarządzania zasobami ludzkimi, skupia takie funkcje jak: kadry i płace, wynagrodzenia i świadczenia, szkolenia i rozwój, działania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa, zarządzanie różnorodnością i zmianą, mobilność międzynarodowa, HR biznes partner oraz działania w zakresie budowania wizerunku Danone na rynku pracy.

Zespół ten będzie pracować na rzecz wszystkich spółek Danone w Polsce, w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz w krajach nordyckich (Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia). Łącznie to przeszło 3500 pracowników funkcjonujących w 24 lokalizacjach (15 biur i 9 fabryk), 8 krajów i  8 różnych języków.

W ostatnich latach Polska stała się także siedzibą centrów usług wspólnych – takich jak: IT, finanse oraz centrum korporacyjne -  które pracują na rzecz grupy spółek Danone w wielu częściach Europy, a nawet świata. Danone stawia również na rozwój eksportu swoich produktów, które powstają w Polsce. Serki i jogurty z fabryki Danone w Bieruniu trafiają do ponad 20 krajów w Europie i USA, a produkty dla niemowląt i małych dzieci z fabryki NUTRICIA w Opolu są eksportowane aż do przeszło 80 krajów na 5 kontynentach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.