07.06.2018/09:27

David Antunes przechodzi z Makro Polska na szefa Makro w Portugalii

Od 1 czerwca 2018 r. David Antunes pełni funkcję prezesa zarządu Makro Portugal. Od lutego 2012 r. menedżer pełnił funkcje kierownicze w Makro Cash&Carry Polska SA. 

Portugalski menedżer związał się z grupą Metro w 2009 r., rozpoczynając swoją karierę od stanowiska kierownika regionalnego na kraje Europy Środkowo-Wschodniej ds. łańcucha dostaw. Obszar jego działania obejmował Rosję, Ukrainę, Kazachstan, Serbię, Rumunię, Mołdawię, Czechy, Słowację, Polskę i Bułgarię. Zarządzał logistyką, wdrażaniem rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw oraz poprawą wydajności.

W 2011 r. Antunes przeniósł się do Dusseldorfu w Niemczech i objął funkcję szefa logistyki Grupy Metro, zarządzając łańcuchami dostaw we wszystkich 31 krajach z portfolio koncernu. Funkcję tę pełnił przez ok. rok.

Kolejnym etapem jego współpracy z firmą była Polska. W lutym 2012 r. został dyrektorem ds. operacji i sprzedaży w Warszawie. Zarządzał 41 placówkami sieci, odpowiadając m.in. za opracowywanie i wdrażanie strategii polskiego oddziału, relacje z klientami oraz za operacje logistyczne.

W październiku 2014 r. David Antunes został dyrektorem ds. zakupów. Odpowiadał zarówno za zakupy żywności, jak i art. przemysłowych. Zarządzał kategoriami produktowymi, zamówieniami, e-sourcingiem, rozwojem marki własnej, kontrolą jakości i polityką cenową. Pracował na tym stanowisku do końca maja br.

– Jako korporacyjny szef logistyki, działalności operacyjnej i oferty handlowej zapracowałem sobie na reputację menedżera o wysokiej skuteczności, potrafiącego obiektywnie oceniać sytuację i podejmować właściwe decyzje. Daję więcej, niż obiecuję – czytamy w autoprezentacji Antunesa w serwisie LinkedIn.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.