11.02.2021/00:05

DeliGoo wchodzi do Krakowa i Lublina. Kurier jest już obecny w 24 miastach

Polski startup DeliGoo, który świadczy usługi dostaw na żądanie, uruchomił oddziały w Krakowie i Lublinie, oferując restauratorom i sklepom z kolejnych miast szybkie dostawy posiłków, zakupów oraz innych przesyłek. Firma jest już obecna w 24 miastach.

DeliGoo to startup, który zajmuje się logistyką ostatniej mili w polskich miastach. Kurierzy firmy dostarczają zamówienia z restauracji, zakupy ze sklepów, a także m.in. przesyłki między firmami. DeliGoo wykorzystuje własne oprogramowanie logistyczne, umożliwiające planowanie tras, a także śledzenie dostaw w czasie rzeczywistym. Dzięki temu kurierzy mogą m.in. łączyć zamówienia, unikając tzw. pustych przebiegów, przy jednoczesnym zachowaniu terminów dostaw. Z kolei nadawcy i odbiorcy znają przewidywany czas dostawy z dokładnością do kilku minut. 

Od 2021 roku kurierzy DeliGoo dostarczają zamówienia z restauracji i sklepów w Krakowie. Na początku stycznia firma otworzyła oddział w Lublinie, a w ostatnim kwartale 2020 także w Gdyni, Kielcach i Warszawie. W sumie firma ma już w Polsce 24 oddziały, które prowadzi samodzielnie oraz w modelu franczyzowym. W całej Polsce kurierzy DeliGoo dostarczają jedzenie z ponad 700 restauracji.

DeliGoo realizuje też dostawy we współpracy z portalem Glodny.pl, a także obsługuje zamówienia z dostawą ekspresową z drogerii Hebe.

– Od blisko roku dostawy to podstawowy sposób zamawiania jedzenia w gastronomii. Ale ekspresowe dostawy na żądanie cieszą się coraz większą popularnością także w przypadku ecommerce. Dotychczas restauracje oraz sklepy mogły wybierać przede wszystkim między zatrudnianiem własnych dostawców, a korzystaniem z portali i płaceniem im wysokiej prowizji. DeliGoo to trzecie, alternatywne rozwiązanie. Dajemy dostęp do technologii i sieci kurierów, którzy są zawsze do dyspozycji. Restauracje i sklepy mogą jednak dalej prowadzić sprzedaż samodzielnie i zachować niezależność – mówi Konrad Dymek, CEO i współzałożyciel DeliGoo. 

– W całej Polsce obsługujemy setki tysięcy zamówień miesięcznie, realizując dostawy dla ponad 700 restauracji i sklepów. Teraz nasi kurierzy dowożą zamówienia w Lublinie, a także w Krakowie, mieście z długoletnimi tradycjami gastronomicznymi i olbrzymim rynkiem. Cieszymy się też z rosnącego zainteresowania dostawami na żądanie ze strony e-commerce oraz sklepów, które dotychczas w ogóle nie prowadziły sprzedaży wysyłkowej. Oferujemy rozwiązania, które ułatwiają sprzedaż i przyjmowanie płatności przez internet, a także umożliwiają szybkie wprowadzenie dostaw w ich biznesach – mówi Łukasz Rybak, CSO i współzałożyciel DeliGoo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także