14.06.2018/08:42

Deweloper galerii wypłacił dywidendę w akcjach

GTC wypłaciło dywidendę w wysokości 0,33 zł na akcję. Część inwestorów - cztery fundusze posiadające 73 proc. kapitału zakładowego GTC zdecydowały się na dywidendę w akcjach i zapisało się na 13,2 mln akcji serii M.      

- Udało nam się uzyskać atrakcyjną wartość dla naszych akcjonariuszy dzięki naszemu rozwojowi, włączając powiększenie portfolio i bardzo dobre warunki refinansowania osiągnięte w 2017 r. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że główni akcjonariusze zdecydowali się zainwestować wpływy z dywidendy w nowe akcje, co pozwoli im czerpać jeszcze więcej korzyści ze wzrostu, który oferujemy. Wraz z zakupem Mall of Sofia w kwietniu tego roku i realizacją projektów odnotujemy dalszy wzrost wartości FFO i jesteśmy pewni, że będziemy w stanie zwiększyć dywidendę – powiedział Thomas Kurzmann, prezes GTC.

Grupa GTC jest deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości, koncentrującym swoje działania na rynku polskim oraz trzech stolicach Europy Wschodniej. Od powstania w 1994 r. Grupa zrealizowała 67 najwyższej jakości, nowoczesne, obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą blisko 1,2 miliona m kw. w całej Europie Wschodniej.

Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 41 budynków komercyjnych oferujących 677 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 410 000 mkw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Wschodniej, z których 106 000 jest w trakcie budowy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.