28.03.2021/18:27

Dezynfekcja sklepu promieniowaniem ultrafioletowym. Społem daje przykład, jak dbać o bezpieczeństwo w pandemii

PSS Społem w Ozorkowie wdrożyło jako pierwsza sieć sklepów spożywczych w Polsce nowoczesne rozwiązania znanej firmy produkującej oświetlenie, a pomagające... w walce z pandemią.

Jak przekazała portalowi wiadomoscihandlowe.pl Agnieszka Derlecka, prezes PSS Społem w Ozorkowie, w liczącym 300 mkw. powierzchni sklepie sieci przy ul. Starzyńskiego 8 wdrożono lampy UV-C, które dezynfekują powierzchnię, towar na półkach, ale także powietrze w przestrzeni sprzedażowej. To rozwiązania, które, jak zapewnia szefowa spółdzielni, pomagają w walce z bakteriami i wirusami, w tym także z koronawirusem SARS-CoV-2.

- Dzięki unikalnej konstrukcji zastosowanych opraw, dezynfekcja może się odbywać przez cały dzień, na bieżąco dezynfekując powietrze w pomieszczeniu sklepu - tłumaczy przestawicielka sieci.

I dodaje: -  W sklepach przy ul. Nowe Miasto 8 oraz przy ul. Łęczyckiej 23 zastosowano dezynfekcję światłem dla powierzchni. Dezynfekcja w tych sklepach jest przeprowadzana automatycznie każdej nocy.

Jak słyszymy, pozostałe cztery placówki PSS Społem w Ozorkowie zostaną wyposażone w lampy dezynfekujące powierzchnie już niebawem.

W "Społemowcu Warszawskim" czytamy, że PSS Społem w Ozorkowie wykorzystało innowacyjne rozwiązanie jako pierwszy sklep spożywczy w Polsce. Instalacja odbyła się w grudniu 2020 r. Wcześniej w Europie rozwiązanie to pojawiło się tylko w niemieckim Hamburgu.

Prezes Derlecka, pełniąca w ozorkowskim PSS tę funkcję od 2018 r., wdrożyła za swojej kadencji już pięć innowacji w spółdzielni. "SW" wymienia, że są to: ogrzewanie proekologiczne, fotowoltaika, oświetlenie LED, e-sklep, a teraz jeszcze oświetlenie antywirusowe i antybakteryjne.

 

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Dargoń 02.04.2021

  Producent akurat holenderski z wiekową renomą. Grunt że zabija wirusa!!!

 • Nina 29.03.2021

  ważny jest efekt oraz myślenie o bezpieczeństwie ...

 • Nina 29.03.2021

  skąd Pan wie, że te są od niemieckiego producenta ?

 • wacław 28.03.2021

  proszę sprawdzić PSS SOPOŁEM w Kaliszu na ul.dobrzeckiej,sprzedawane stare artykuły na dziale mięsnym i na stoisku z rybami i sałatkami,za każdym razem kupując tam cała rodzina choruje na nieżyt żołądka

 • Tadeusz 28.03.2021

  Ludzie. Proszę was. Żadne innowacyjne rozwiązanie. Jeszcze pewno jakiś producent niemiecki. To są zwykle panele sufitowe z lampami uvc.
  Ja się pytam dlaczego polski sklep nie kupuje takich produktów od polskiego producenta.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także