24.05.2018/09:20

Dino chce budować własne stacje paliw? Jest wniosek o koncesję

Spółka Dino Oil Sp. z o.o., będąca własnością Dino Polska SA, wystąpiła o koncesję na obrót paliwami ciekłymi – poinformował portal branżowy e-petrol.pl. Może to oznaczać, że wkrótce przy marketach Dino zaczną powstawać stacje paliw.

Wniosek o udzielenie koncesji na obrót paliwami ciekłymi został złożony w Urzędzie Regulacji Energetyki 14 maja 2018 r. przez spółkę Dino Oil. Jak wynika z aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, właścicielem całości udziałów spółki jest Dino Polska SA.

Dino Oil została zarejestrowana w 2013 r. z minimalnym dopuszczalnym przez prawo kapitałem zakładowym w wysokości 5 tys. zł. Wszystkie 50 udziałów należy do Dino Polska, a prezesem zarządu spółki jest Szymon Piduch – który jest także prezesem spółki-matki. W Radzie Nadzorczej zasiada m.in. Tomasz Biernacki. Obie firmy są ponadto zarejestrowane pod tym samym adresem.

Jak ustalił portal e-petrol.pl, firma do tej pory nie prowadziła działalności operacyjnej.

Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN), sieci sklepów detalicznych prowadzą obecnie w Polsce 187 stacji paliw (dane z kwietnia 2018 r.), z reguły zlokalizowanych przy marketach. Liderem jest Intermarche z 63 stacjami, Carrefour ma ich 43, a Tesco 29.

Liczba stacji należących do sieci sklepów detalicznych w ostatnich latach rosła bardzo powoli. W 2014 r. było ich 171, rok później przybyło osiem, w kolejnych latach po cztery. W 2017 r. detaliści nie otworzyli ani jednej nowej stacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.