21.03.2017/00:26

Dino wyda na inwestycje w zakłady mięsne nawet 110 mln zł

Należąca do Dino Polska, specjalizująca się w przetwórstwie i produkcji mięsa spółka produkcyjna Agro-Rydzyna planuje zainwestować w rozwój ok. 110 mln zł. W planach jest rozbudowa mocy produkcyjnych zakładu w Kłodzie, a także budowa nowej fabryki przetworów mięsnych.

Rozwój mocy produkcyjnych jest związany z planami intensywnego rozwoju sieci sklepów Dino, do których zakład dostarcza mięso świeże oraz wędlin, i inne przetwory mięsne. 

Po zwiększeniu mocy produkcyjnych w działającym już zakładzie Agro-Rydzyna będzie on mógł zaopatrzyć ok. 1000 marketów. Do końca 2020 r. planowana jest budowa nowego zakładu mięsnego, który będzie zabezpieczać dostawy w dalszej perspektywie.

Obecnie zakład w Kłodzie dostarcza na wyłączność swoje produkty do ponad 630 sklepów sieci Dino w Polsce. Do 2020 r. liczba placówek ma zwiększyć się do 1200, a tym samym mocno wzrośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty mięsne. 

Władze sieci podkreślają, że lada z obsługą oferująca wędliny i mięso jest jedną z fundamentalnych przewag konkurencyjnych sieci Dino nad operatorami dyskontowymi.

Inwestycyjne na modernizację i rozbudowę zakładu mięsnego w Kłodzie (niedaleko Krotoszyna )oraz zaplanowaną budowę nowego zakładu w innej lokalizacji sięgną ok. 110 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.