11.07.2018/07:52

Sieć hurtowni materiałów technicznych Onninen będzie rozbudowywać struktury w Polsce

Grupa Kesko działa w branży spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej i technicznej – zarówno na rynku detalicznym, jak i hurtowym. Łącznie posiada ponad 1800 sklepów, działających pod różnymi markami w Europie Północnej. W Polsce firma zarządza siecią hurtowni z materiałami technicznymi Onninen. Celem strategicznym grupy Kesko w Polsce jest umocnienie pozycji rynkowej i rozbudowa sieci hurtowni Onninen.

W 2016 roku, w ramach rozwoju dywizji budownictwa i handlu materiałami technicznymi, Kesko dokonało akwizycji międzynarodowej firmy rodzinnej Onninen. Tym samym, poprzez przejęcie ogólnopolskiej sieci hurtowni elektrotechnicznych i instalacyjnych, poszerzyło zasięg swojego działania o nowy rynek.

Na terenie Polski Kesko prowadzi działalność w oparciu o sieć 35 hurtowni Onninen, w tym samoobsługowe oddziały Onninen Express, w których instalatorzy mogą kupić profesjonalne towary prosto z półek. Jest to jedyna hurtownia w Polsce z ofertą dla profesjonalistów w wielu branżach technicznych: elektrotechnika, hydraulika, ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, wyposażenie domu, ogrodnictwo, przemysł oraz BHP.

Strategicznym celem Kesko jest wzmocnienie pozycji rynkowej w Europie Północnej i poprawa rentowności we wszystkich krajach, gdzie firma działa w sektorze budowlano-technicznym, w tym również w Polsce, gdzie Grupa Kesko dopiero rozbudowuje swoje struktury w oparciu o sieć hurtowni Onninen. Jorma Rauhala, szef działu technicznego i DIY w Kesko, w rozmowie z fińskim serwisem Kauppalehti zapewnił, że Polska jest dla Grupy bardzo atrakcyjnym rynkiem i że firma będzie konsolidować w naszym kraju swój biznes w oparciu o hurtownie Onninen.

Onninen działa wielokanałowo, wykorzystując system zamówień internetowych OnnShop i oferując usługę dostawy zamówień we wskazane miejsce. Oprócz materiałów technicznych i budowlanych Onninen oferuje kompleksowe usługi wielokanałowe w zakresie inżynierii budowlanej i remontowej, zarówno dla dużych klientów biznesowych, jak i małych firm instalacyjnych i sklepów.

Kesko od roku 2015 jest stale obecne na liście 100 najbardziej zrównoważonych firm handlowych na świecie. Od 2017 r. firma jest członkiem “Dow Jones Sustainability Indices World and Europe” i wielu innych organizacji dbających o ochronę środowiska.

Onninen działa nieprzerwanie od 1913 roku. Sieć placówek handlowych Onninen na terenie Finlandii, Szwecji, Norwegii, Polski, Litwy, Łotwy i Estonii zatrudnia łącznie ponad 3,2 tys. wykwalifikowanych pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.