24.01.2021/08:40

Dobra logistyka kluczem do sukcesu franczyzy - webinarium sieci Żabka Polska i Wiadomości Handlowych. Nie zwlekaj – zapisz się na bezpłatne wydarzenie

Właściwie funkcjonujący łańcuch dostaw to w czasach pandemii rzecz bezcenna dla sieci handlowych. O tym, jakie wyzwania przed nim stoją, jaką rolę odgrywają w nim nowoczesne technologie oraz co dobrze zorganizowane dostawy mogą dać franczyzobiorcom, porozmawiamy już we wtorek w trakcie webinarium pt. „Za sukcesem sklepu franczyzowego stoi skuteczna logistyka”. Jego organizatorem jest redakcja magazynu Wiadomości Handlowe, a partnerem firma Żabka Polska. 

Pandemia koronawirusa pokazała, jak wielką rolę w handlu spożywczym odgrywa dobrze zorganizowany i właściwie zbudowany łańcuch dostaw. Widać było to zwłaszcza w marcu i kwietniu zeszłego roku, gdy wprowadzano pierwsze ograniczenia, a klienci ruszyli do sklepów w obawie, że i one niebawem zostaną zamknięte lub że zabraknie w nich towaru. 

Sieci handlowe, także te franczyzowe, stanęły przed wyzwaniem, z którym nie mierzyły się nigdy wcześniej. Jak sobie poradziły? Jakie działania zostały podjęte, aby łańcuch dostaw pozostał płynny? Jak wyglądała realizacja zamówień w czasie lockdownu? Jakie wzywania będą istotne w najbliższych miesiącach? O tym wszystkim porozmawiają uczestnicy webinarium Żabki Polska i Wiadomości Handlowych. 

Bardzo istotną kwestią w kontekście ewolucji logistyki we współczesnym handlu są zmiany technologiczne – możliwość śledzenia dostaw w czasie rzeczywistym, zdalnego rozliczania się za przywieziony towar oraz automatyzacja przyjęć. To szczególnie ważne w przypadku sklepów convenience – niedysponujących dużą powierzchnią magazynową, zlokalizowanych w ruchliwych lokalizacjach, wymagających precyzyjnego zaplanowania dostaw. 

Dlatego webinarium rozpocznie się prezentacją wprowadzającą pt. „Żabka Polska – logistyka dla sklepów convenience w erze cyfryzacji”. Katarzyna Słabowska, Dyrektor Logistyki oraz Michał Ciesielski, Dyrektor ds. Rozwoju Franczyzy Żabka Polska opowiedzą o tym, w jaki sposób sieć podchodzi do transformacji cyfrowej w łańcuchu dostaw i jakie narzędzia do tego wykorzystuje. 

Później przyjdzie czas na rozmowę z samymi franczyzobiorcami sieci Żabka – Małgorzatą Chrzanowską oraz Ireneuszem Piotrowskim, którzy będą mówili o najważniejszych elementach łańcucha dostaw w czasie pandemii, wyzwaniach związanych z ograniczoną powierzchnią, zarządzaniem asortymentem oraz znaczeniu terminowości dostaw. Opowiedzą również o zmianach technologicznych, które mają ułatwić detalistom prowadzenie biznesu, w tym o nowej aplikacji dla franczyzobiorców, a także o rozwijanym przez sieć modelu elektronicznego obiegu dokumentów. 

>>> Kiedy? 26 stycznia w godz. 10.00-12.00
>>> Gdzie? Spotkanie odbędzie się online
>>> Zgłoszenia? Zarejestruj się!

KLIKNIJ I ZAREJESTRUJ SIĘ

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także