14.12.2020/09:21

DS Smith, globalny producent opakowań z tektury, wybuduje w Polsce nowy zakład produkcyjny

DS Smith, wiodący producent pro-ekologicznych opakowań ogłosił dzisiaj, że zainwestuje łącznie 100 milionów funtów brytyjskich w budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych w Polsce i we Włoszech w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów.

Inwestycja w Polsce jest konsekwencją znacznego wzrostu firmy w ciągu ostatnich trzech lat. Wspiera ona ambitne plany DS Smith w zakresie dalszego rozwoju organicznego. W związku z oczekiwanym dalszym wzrostem rynku pro-ekologicznych opakowań z tektury, wynikającym z coraz większego znaczenia handlu elektronicznego oraz rosnącego tradycyjnego rynku żywności i napojów, nowy zakład zapewni niezbędne moce produkcyjne.

Firma DS Smith jest dobrze przygotowana do reagowania na te trendy – 85 proc. jej globalnej oferty koncentruje się na towarach konsumenckich. Skupiając się na opakowaniach z tektury nadających się do recyklingu, DS Smith skutecznie reaguje na zapotrzebowanie rynku proponując rozwiązania zastępujące jednorazowe tworzywa sztuczne.

Nowy zakład produkcyjny w Polsce zostanie wybudowany w Bełchatowie. Będzie stanowić mile widziany impuls dla lokalnej gospodarki. Inwestycja ta będzie kolejnym znaczącym krokiem w dalszym rozwoju firmy na polskim rynku po udanej realizacji budowy nowego zakładu w Kutnie w 2005 roku, a następnie rozbudowie istniejącej fabryki w Oławie.

– Patrząc w przyszłość, nadal koncentrujemy się na spełnianiu i wyprzedzaniu oczekiwań naszych klientów. Ta nowa inwestycja zapewni nam możliwość reagowania na zmieniające się zachowania konsumentów. Będzie ona odgrywała kluczową rolę dla naszego dalszego rozwoju wraz z naszymi klientami w nadchodzących latach. Kreujemy opakowania z myślą o zmieniającym się świecie i wprowadzamy innowacje w zakresie pro-ekologicznych rozwiązań opakowaniowych dla polskiego rynku – komentuje Krzysztof Sadowski, dyrektor zarządzający DS Smith Polska i Kraje Bałtyckie.

Oznacza to również ciągłe dążenie firmy do zapewnienia najlepszej możliwej obsługi obecnych i nowych klientów poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych technologii produkcyjnych, innowacji i zrównoważonego rozwoju. Nowa fabryka o powierzchni 37 tys. mkw zostanie uruchomiona w I kwartale 2022 roku.

DS Smith jest czołowym dostawcą tektury falistej na świecie, a ponadto prowadzi działania recyklingowe i produkcję papieru. Firma ma siedzibę główną w Londynie i jest notowana na liście FTSE 100. DS Smith koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych pro-ekologicznych rozwiązań w zakresie opakowań w 37 krajach i zatrudnia około 31 tysięcy osób. Wykorzystując połączoną wiedzę swoich działów – w tym działu opakowań, recyklingu, papieru i plastiku – firma DS Smith współpracuje z klientami w celu dostarczania rozwiązań, które zmniejszają złożoność i zapewniają wyniki w całym łańcuchu dostaw. Historia firmy zaczęła się od założonej w latach 40. XX wieku przez rodzinę Smith firmy produkującej pudełka.

DS Smith Polska jest jednym z wiodących dostawców opakowań z tektury falistej na rynku. Posiada 4 fabryki zlokalizowane w Kielcach, Oławie, Kutnie i Kwidzynie. Firma zatrudnia blisko 1300 osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także