07.03.2023/11:05

Duży Ben otwarty w niedziele niehandlowe metodą "na ochroniarza". Twórczo rozwinął koncepcję Żabki i Intermarche

Pracownik firmy ochroniarskiej na sali sprzedaży, brak kasjerów, wstęp tylko dla osób pełnoletnich, konieczność korzystania przez klienta z kasy samoobsługowej i płacenia za zakupy kartą - w taki sposób zaczęły funkcjonować w niedziele objęte tzw. zakazem handlu niektóre sklepy należącej do Grupy Eurocash sieci Duży Ben. Sieć w prosty sposób poradziła sobie z dziurawym prawem, wdrażając rozwiązania przetestowane już w innych sieciach handlowych, na czele z Żabką i Intermarche, a nawet idąc o krok dalej.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

18 komentarzy

 • Nickt 13.03.2023

  Czy ty chociaż wiesz czym się różni władza ustawodawcza od władzy sądowniczej? Jak widać nie bardzo i zasuwasz tvnem. Oczywiście, że nigdy więcej kaczora-dyktatora, ale co w to miejsce? Bo chyba nie tuska ślizgacza? Nawet zwolennicy PO go nie popierają jako szefa w aż 50%. Wszyscy mają dość tego człowieka. W najnowszych sondażach aż 30% platformersów nie wierzy w wygraną PO, a ten dalej brnie. I co ten człowiek dobrego zrobi? Zostawił kraj zaorany praktycznie. Daj mi lepszą alternatywę dla kaczora, a nie gorszą bo z deszczu pod rynnę wpadać nie zamierzam i tonąć razem z tobą w Polsce tuska i kolesiów.

 • Sołtysowa 13.03.2023

  Co mają sądy do tego ? Władza ustawodawcza jest w rękach Kaczora i mamy to co jest - czyli jak zawsze duży bałaganik ) Nigdy więcej tej władzy !

 • Justyna 13.03.2023

  @ Żal
  Bezprawie stanowi Pis, który ma większość w Sejmie i posłusznego woli Kaczyńskiego prezydenta. A sądy nie w pełni ale w istotnej części zostały podporządkowane partii pisowskiej.

 • żal 12.03.2023

  Bezprawie? Przecież sądy nie są pisowskie. Czyli kto stanowi to bezprawie?

 • Justyna 11.03.2023

  Czas na zmiany. Niestety w Polsce Pisu prawo to coraz częściej bezprawie.

 • Inga 11.03.2023

  I tu jest problem nie ma komu pracować w sklepach w tygodniu a klient się piekłi.a co dopiero z otwartym sklepem w niedziele wtedy klient będzie miał wybór kasa samoobsługowa czy stanie w kolejce ponad 30 minut o ile nie dłużej . Miłego stania w kolejkach .

 • Nickt 09.03.2023

  Tak samo guzik do tego tym sprzedawcom, którzy chętnie popracują w niedzielę za dodatkową kasę. Cały ten cyrk z niedzielami to jest duszenie przedsiębiorczości i tworzenie zatorów w łańcuchach dostaw, ograniczanie płynności sprzedaży, generowanie strat żywności, itp. itd.

  Kto nie chce pracować w niedzielę niech nie pracuje w handlu, proste. A kto nie chce robić zakupów w niedzielę niech nie robi zakupów w niedzielę. Też proste. Na tym polega wolność wyboru.

  Nie dajmy się zwariować. Żabki otwarte w niedzielę, małe sklepy otwarte, stacje benzynowe otwarte, a oni o jakiejś niedzieli bredzą. Poza tym ileż jest takich zawodów (kierowcy, służby, lekarze, pielęgniarki, pracownicy gastronomii i wielu innych) którzy wolnych niedziel nie mają. Ta ustawa to fikcja wymierzona w uwalenie handlu co również powoduje wzrost cen, ograniczenie ilości pracowników bo dochody mniejsze o 1/5 przynajmniej. W efekcie pracujący z wolnymi niedzielami pracują jak woły bo jest ich mniej. Ludzie, myślcie, to nie boli.

 • Yaro 08.03.2023

  I git. Kto nie chce, niech nie kupuje, byleby nie zmuszać nikogo do pracy w niedziele na ochronie, kto tego nie chce. Jeżeli takiemu ochroniarzowi nie przeszkadza pracować i dorobić w niedziele, to ma do tego prawo i guzik do tego przegrywom chcącym innym dyktować swoje urojenia.

 • Nicki 08.03.2023

  Prawo powinno być przeszczegane przez wszystkich ale żabki mają swoje prawa i właściciele nie stoją za ladą tylko personel co PIP na to gdzie te kontrolę?

 • Nick Nick 08.03.2023

  Niech pracodawca sam sobie stoi w niedziele i sprzedaje a pracownikowi się należy wolne też odpocząć musi

 • Kj 08.03.2023

  NiedzieleBezSklepu ale co to za wymysły że co czwarta niedziela itp. Albo otwarte albo zamknięte. A przed świętami masz otwarte, tydzień przed Wielkanocą i 2tyg przed bożym narodzeniem

 • Czytelniczka 07.03.2023

  Prawo powinno zostać tak skonstruowane, by uniemożliwić jego obchodzenie. Jest 6 dni w tygodniu na robienie zakupów - można się obkupić po pachy. Nie wierzę, że nie można się dobrze zorganizować. Przy okazji przypomnę, że stacje benzynowe działają cały tydzień. W krajach zachodnich nikt nie robi problemu z tytułu zamkniętych w niedzielę sklepów. Nie jest dobrze przyzwyczajać społeczeństwo, że biznes i zarabianie to jedyny sens życia.

 • Kin 07.03.2023

  To prawo jest bezsensowne i szkodliwe na wielu poziomach Jednym z nich jest właśnie cwaniactwo i szerokie poparcie dla omijania przepisów Oby po wyborach wróciła normalność i prawo do pracy i zakupów niezależne od katolickich fundamentalistow

 • NiedzieleBezSklepu 07.03.2023

  Bardzo dobrze. Jeżeli nie wypracuje się kompromisu typu co 4 niedziela sklepy czynne przez 4 godziny typu 9-13 tak będzie za 10 lat wyglądać większość sklepów tych większych też. Technologia na to już pozwala i super. To może tylko powstrzymać kompromisowa zmiana prawa. Plus dodatkowe 2 niedziele przed największymi wiadomymi kwietniowymi i grudniowymi świętami w Polsce.

 • Kj 07.03.2023

  DonRoberto bo mogą stać pracownicy, jeśli mają obrót na papierosach prasie itp powyżej 40% w stosunku do całości (tzw wyjątek na kiosk). Co nie zmienia faktu, że dużo żabek działa nielegalnie bo inspekcja pracy praktycznie nie prowadzi żadnych kontroli w tym temacie, a kara za złamanie zakazu raz to 1000zł. taka żabka zarobi więcej na czysto pewnie w jedną czy dwie niedziele, więc rachunek jest prosty.

 • DonRoberto 07.03.2023

  U mnie na Pradze Północ wszystkie ząbki są otwarte i za kasa stoją pracownicy którzy w tygodniu też tam są więc te prawo całe jest o kant dupy potłuc jedna wielka porażka

 • Drogo i byle jak, na ochroniarza idźcie 07.03.2023

  Na ochroniarza też Wy działacie. Artykuł kończy się nagle i każecie sobie placić. Miałem konto i jak wyglądały artykuły? Marnie, szkoda pieniędzy i czasu

 • Gość 07.03.2023

  Można? Można! I nie trzeba angażować personelu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także