03.06.2020/09:32

Dzisiaj rozpocznie się strajk pracowników zamykanego zakładu Danone

Ponad 160 pracowników zakładu Danone w bawarskim mieście Rosenheim ma dziś protestować przeciwko planom zamknięcia fabryki. Uważają, że decyzja, którą francuski koncern podjął w styczniu jest nieuzasadniona ze względów ekonomicznych, ponieważ zakład jest cały czas rentowny, a plany produkcyjne realizował z nawiązką nawet w czasie pandemii.

Zakład, w którym powstają jogurty, twarogi i twarożki, miałby być zlikwidowany w lipcu 2021 roku. Związkowcy zdecydowali się na razie na jednodniowy strajk ostrzegawczy. Jednocześnie poinformowali, że w sytuacji, gdy Francuzi nie zmienią swoich planów, ich celem zostanie walka o zdecydowanie wyższe odprawy oraz o zapewnienie zwalnianym pracownikom cyklu szkoleń, które pomogłyby w znalezieniu nowego pracodawcy.

Związki zawodowe odrzucają program wsparcia socjalnego dla zwalnianych pracowników przygotowany przez Danone. Jednym z argumentów, który podnoszą, jest stosunkowo wysoki wiek większości załogi, co ogranicza szansę na przebranżowienie się – aż 93 spośród 160 osób, które mają stracić pracę ma ponad 50 lat.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.