20.03.2020/11:07

Echo Investment kupuje część nieruchomości Tesco Polska. Jest wniosek do UOKiK

Do UOKiK wpłynęło zawiadomienie o zamiarze nabycia „części mienia” Tesco Polska. Wniosek czeka na decyzję urzędu.

Zgłoszenie dotyczy zamiaru nabycia przez Echo Investment SA części mienia należącego na dzień zgłoszenia do Tesco Polska. Zgłaszający nie podali szczegółów planowanej transakcji, jednak najpewniej dotyczy ona zakupu nieruchomości zlokalizowanych w Krakowie, Łodzi i Poznaniu. W lutym 2020 r. obie firmy podpisały przedwstępne umowy zakupu tych trzech nieruchomości.

Łączna powierzchnia nieruchomości gruntowych, będących przedmiotem transakcji, wynosi około 190.000 mkw. Cena netto za nieruchomości wyniesie łącznie co najmniej 42.500.000 euro. Zawarcie umów przyrzeczonych powinno nastąpić nie później niż na początku 2021 roku, po spełnieniu się warunków zastrzeżonych w umowach przedwstępnych.

Jak informowało Echo Investment w komunikacie, firma przeznaczy wszystkie działki pod zabudowę wielofunkcyjną. Powstanie na niej ok. 4 tys. mieszkań, powierzchnia handlowo-usługowa, natomiast w Krakowie – także biurowa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.