22.09.2016/09:30

Echo Investment przedstawiło założenia nowej strategii

W środę giełdowa spółka Echo Investment ogłosiła swoją nową strategię. Jej filarami ma być skoncentrowanie się na działalności deweloperskiej w Polsce oraz osiągnięcie dominującej pozycji w sektorach biurowym, handlowym i mieszkaniowym. Nowa strategia zakłada również regularną wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

- Od ubiegłego roku Echo Investment ma nowego głównego akcjonariusza, a to oznacza nową filozofię działania – powiedział prezes spółki Nicklas Lindberg na spotkaniu z dziennikarzami. – Z firmy inwestycyjno-deweloperskiej przekształcamy się w klasycznego dewelopera. Będziemy budować, wynajmować i sprzedawać nasze projekty, a nie jak dotychczas tworzyć portfolio nieruchomości na wynajem. To pozwoli na szybszy obrót kapitałem, wypracowywanie wyższych stóp zwrotu, a w konsekwencji na regularne wypłacanie dywidendy dla akcjonariuszy - oznajmił Lindberg.

Echo Investment koncentruje się wyłącznie na polskim rynku, a celem jest zdobycie dominującej pozycji na rynku nieruchomości biurowych, handlowych i mieszkaniowych.

- Zakładamy zwiększenie udziału w każdym z sektorów naszej aktywności, pod warunkiem jednoczesnego wypracowywania zysków – dodał Nicklas Lindberg. – Tak właśnie rozumiemy zasadę  rentownego wzrostu.

Prezes Echo Investment dodał, że jednym ze sposobów zwiększenia rentowności jest wzmocnienie części budowlanej spółki, co ma pozwolić na lepszą kontrolę kosztów, jakości i bezpieczeństwa na placach budowy.

- Będziemy realizować własne inwestycje, a także świadczyć, na zasadach rynkowych, usługi deweloperskie, leasingowe i konsultingowe na rzecz naszego głównego akcjonariusza - grupy Griffin Real Estate – powiedział prezes Echo. Obecnie Echo Investment ma w budowie i przygotowaniu 49 projektów o łącznej powierzchni ponad 500 tys. m.kw.

W pierwszej połowie 2016 r. przychody skonsolidowane Echo Investment wyniosły PLN 280,5 mln, w porównaniu z PLN 273,8 mln w I połowie 2015 r. W tym samym okresie zysk brutto na sprzedaży wyniósł PLN 145,4 mln (PLN 135 mln w I połowie 2015 r.), zysk operacyjny wzrósł do PLN 404 mln (z PLN 31,1 mln), natomiast zysk netto wzrósł do PLN 229 mln (z PLN 22,7 mln). Wartość aktywów Grupy Echo Investment wyniosła PLN 5,550 mld (w por. z PLN 6,279 mld).

Spółka, po raz pierwszy w historii, przeznaczyła PLN 2,175 mld na wypłatę dywidendy w wysokości PLN5,27 na jedną akcję. Po wypłaceniu dywidendy w kasie firmy pozostało PLN 472 mln.

Echo Investment, notowane na GPW od 1996 r., od minionego roku należy do grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.