01.03.2020/11:15

Ekologiczna rewolucja w Nowym Jorku. Od dziś zakaz sprzedaży plastikowych reklamówek

Od 1 marca weszło w życie nowe prawo zakazujące używania jednorazowych toreb w sklepach. Ma to zapobiec zaśmiecaniu i sprzyjać ochronie środowiska w całym stanie.

Sklepy będą rozprowadzać jedynie papierowe torby, które będą kosztować 5 centów. Pieniądze te trafią do lokalnego rządu (2 centy od każdej reklamówki) oraz do stanowego Funduszu Ochrony Środowiska (3 centy).

Nowe prawo ma jednak wyjątki. Dotyczą one m.in. sprzedaży wędlin, a także pakowania w restauracjach jedzenia na wynos. W użyciu pozostają także plastikowe worki na śmieci, a także reklamówki, w których klienci kupują towar luzem.

Forbes szacuje, że cały stan zużywa rocznie ok. 23 mld plastikowych toreb, z czego połowa trafia na wysypiska śmieci i do rzek. Wprowadzenie zakazu ma przynieść oszczędność 12 mln baryłek ropy naftowej rocznie – tyle właśnie było potrzebnych do wyprodukowania toreb na potrzeby Nowego Jorku.

To nie pierwszy tego typu zakaz w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej wprowadziły go m.in. władze stanowe w Kalifornii i na Hawajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.