22.03.2019/11:46

Eksport wołowiny niższy o 3 procent

W 2018 roku z Polski wyeksportowano 474 tys. ton. produktów cielęcych i wołowych. To spadek o 3 proc. w stosunku do poprzedniego roku.

O sprawie pisze portal money.pl, powołując się na dane Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wynika z nich, że w 2018 wyeksportowano 391 tys. ton mięsa wołowego i cielęcego. Najwięcej trafiło do krajów Unii Europejskiej (84 proc.). Najważniejszymi odbiorcami były Włochy (20 proc. – 80 tys. ton) oraz Niemcy (13 proc. – 51 tys. ton.). Na dalszych pozycjach znalazły się Hiszpania, Holandia i Francja.

Z kolej w przypadku krajów spoza UE najwięcej wołowiny z Polski trafiło do Turcji (9 proc. – 34 tys. ton) oraz Izraela (3 proc. – 13 tys. ton.)

W zeszłym roku do Polski importowano 51 tys. ton produktów wołowych oraz cielęcych. To spadek o 1 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Wydatki na nie wyniosły 179 mln euro, co jest wartością wyższą o 6 proc. w stosunku do wartości zeszłorocznego importu. Największy udział w wolumenie importu miało mięso (51 proc.)

Więcej na money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.