18.05.2018/13:17

Emperia już w całości w rękach Maxima Grupe. Teraz czas na wyjście z giełdy

Maxima Grupe poinformowała o osiągnięciu 100 proc. udziałów w spółce Emperia Holding. Na 13 czerwca zaplanowano walne zgromadzenie akcjonariuszy, który zdecyduje o wycofaniu akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Maxima Grupe zakończyła proces całkowitego przejęcia Emperii 17 maja br. Tego samego dnia ogłoszono walne zgromadzenie akcjonariuszy, które odbędzie się 13 czerwca. Spotkanie jest tylko formalnością - Maxima już od dawna informowała o chęci wycofania obrotu akcjami spółki na giełdzie.

Przypomnijmy, 10 maja zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę o zawieszeniu obrotu na głównym rynku GPW akcjami spółki Emperia Holding. To efekt przymusowego wykupu akcji ogłoszonego wówczas przez Maxima Grupe.

W wyniku wcześniejszego wezwania, litewski inwestor przejął 93,66 proc. udziałów w spółce. Przymusowy wykup dotyczył ponad 354 tys. akcji spółki. Firma za jeden udział płaciła 100 zł.

Maxima zapowiedziała mocny rozwój sieci handlowej. Stokrotka należąca do Grupy Emperia posiada obecnie 440 sklepów. W 2017 r. Emperia miała 2,57 mld zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 8 proc. więcej niż w poprzednim roku. W tym czasie Stokrotka otworzyła 77 nowych sklepów. Plany rozwojowe na rok 2018 przewidują otwarcie ponad 100 nowych sklepów w sieci. Spółka stale podnosi swoją sprzedaż i poprawia produktywność. W I kwartale 2018 roku sprzedaż towarów wzrosła aż o 15,6 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.