30.08.2016/09:12

Emperia poszuka inwestora, ale także okazji do przejęć

Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding poinformował, że władze spółki podjęły decyzję o rozpoczęciu analizy opcji strategicznych. Rozważane są takie możliwości jak: poszukiwanie inwestora lub emisja publiczna akcji, partnerstwo strategiczne lub zmiana struktury Grupy.

Grupa Kapitałowa Emperia opublikowała wyniki za I półrocze 2016 r. Segmenty operacyjne realizując swoje plany rozwojowe, wypracowały w I półroczu 2016 roku przychody i wyniki finansowe zgodne z oczekiwaniami. Przychody Grupy ze sprzedaży w I półroczu 2016 roku wyniosły 1,213 mld zł i były aż o 23,4% wyższe niż w I półroczu 2015 roku. Jest to efekt dynamicznego rozwoju segmentu detalicznego.

Wyniki Grupy Kapitałowej Emperia opublikowane w poniedziałek, 29 sierpnia 2016 r. potwierdzają dalsze wysokie tempo rozwoju organicznego segmentu detalicznego. W I półroczu 2016 roku sieć Stokrotka konsekwentnie umacniała swoją przewagę konkurencyjną, a także realizowała ambitny plan rozwojowy. Przychody ze sprzedaży segmentu detalicznego w I półroczu 2016 roku były wyższe aż o 24,2% od przychodów uzyskanych w okresie porównawczym ubiegłego roku i wyniosły 1,189 mld zł.

Na wzrost przychodów wpływ miały: wzrost sprzedaży LFL (IQ2016 roku – 8,5%, IIQ2016 roku - 6,6%) oraz wysokie tempo otwarć nowych placówek detalicznych, zarówno w roku 2015, jak i w I półroczu roku 2016. W tym okresie uruchomiono łącznie 28 nowych placówek detalicznych, w tym: 9 supermarketów, 14 marketów i 5 sklepów franczyzowych. Na koniec I półrocza sieć Stokrotki liczyła już 348 sklepów.

W związku z osiąganymi wynikami zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Jest ona związana z przyjętą w 2013 r. strategią zakładającą konsekwentny rozwój firmy zarówno na poziomie organicznym jak i poprzez akwizycje.

- Segment detaliczny Grupy Emperia rozwija się bardzo dobrze i jest organizacyjnie przygotowany do dalszego intensywnego wzrostu. Jesteśmy przekonani, że pomimo trudnego otoczenia rynkowego i silnej konkurencji cenowej, handel detaliczny jest w dalszym ciągu branżą o dużym potencjale. Szansą na skokowe zwiększenie skali naszej działalności jest akwizycja i konsolidacja rynku. Chcemy być dobrze przygotowani do możliwości potencjalnych zakupów. W tym celu podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu analizy opcji strategicznych – mówi Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding S.A.

Podczas przeglądu rozważane będą różne opcje strategiczne, w tym w szczególności: poszukiwanie inwestora lub emisja publiczna akcji, partnerstwo strategiczne lub zmiana struktury Grupy. Przegląd ma na celu wybór najkorzystniejszych kierunków długoterminowego rozwoju Grupy we wszystkich obszarach działalności biznesowej.  

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Karol 31.08.2016

    Warto iść w e-commerce zarówno dla hurtu jak i detalu....

  • Tymon 30.08.2016

    Podatek handlowy już się daje we znaki polskim firmom. Najpierw Alma a teraz Stokrotka. Polski rząd wykończy polski handel :/

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.