25.03.2017/10:08

Emperia przygotowuje się do fuzji i przejęć w 2017 r.

20 kwietnia, NWZ spółki Emperia Holding - do której należy m.in. sieć supermarketów Stokrotka  -  zdecyduje o zmianach w statucie spółki przez upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego wraz z możliwością wyłączenia prawa poboru. Zmiany dadzą zarządowi firmy możliwość zdobycie finansowania przeznaczonego na rozwój spółki, nabywanie akcji lub udziałów innych spółek.

Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding i sieci Stokrotka będzie gościem i weźmie udział w debacie podczas 10 Kongresu Rynku FMCG 2017. Kliknij i sprawdź szczegóły!

Podwyższenie kapitału docelowego pozwoli także – jak wyjaśniają władze firmy - na skrócenie procesu emisji akcji, co w konsekwencji pozwoli grupie kapitałowej Emperia Holding zwiększyć swoje zdolności operacyjne, umocnić pozycję jednego z czołowych przedsiębiorstw działających na rynku sprzedaży detalicznej artykułów FMCG oraz zwiększyć jej siłę zakupową i możliwości elastycznego reagowania Grupy Kapitałowej Emperia Holding na zapotrzebowania rynku.

Zmiana statutu przewidująca upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego oraz umożliwienie zarządowi spółki wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy za zgodą rady nadzorczej ma na celu wyposażenie zarządu w instrumenty prawne niezbędne do realizacji strategii spółki, w tym w szczególności zapewniające spółce możliwość szybkiego i elastycznego pozyskania środków finansowych na realizację projektów oraz planów. Zdaniem zarządu podwyższenie kapitału zakładowego jest optymalnym sposobem pozyskiwania przez spółkę finansowania.

Według projektu wysokość kapitału docelowego nie może przekraczać 1.232.000 zł, a cena emisyjna emitowanych akcji w ramach kapitału docelowego nie może być niższa niż średnia cena akcji spółki w transakcjach na rynku regulowanym GPW ważona wolumenem obrotu w okresie ostatnich trzech miesięcy sprzed dnia podjęcia uchwały przez radę nadzorczą.

Subskrypcja akcji w ramach kapitału docelowego może zostać przeprowadzona w formie subskrypcji prywatnej przeprowadzanej w drodze oferty publicznej, przy czym oferta zostanie skierowana wyłącznie do: klientów profesjonalnych w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi lub inwestorów, z których każdy nabywa papiery wartościowe o wartości, liczonej według ich ceny emisyjnej, co najmniej 100 tys. euro.

Projekt przewiduje, że zarząd spółki może za zgodą rady nadzorczej wyłączyć lub ograniczyć prawo poboru emitowanych akcji. Upoważnienie miałoby obowiązywać do końca grudnia 2017 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.