19.08.2020/20:52

Empik zamyka flagowy sklep w Warszawie

Sieć sklepów Empik zamyka swoją kultową placówkę w pasażu Wars Sawa Junior przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Detalista nie porozumiała się z właścicielem centrum w kwestii dalszego najmu.

O sprawie informuje portal businessinsider.com.pl. Empik po wprowadzeniu koronawirusowych restrykcji zamknął 40 z około 260 salonów w Polsce. Połowa z nich już funkcjonuje, w przypadku kolejnych dziesięciu toczą się negocjacje czynszowe. Wiadomo jednak, że część placówek zniknie na stałe. Jedną z ich jest popularny sklep w samym centrum stolicy.

- W przypadku lokalizacji przy ulicy Marszałkowskiej współpraca z wynajmującym została zakończona. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania alternatywnej lokalizacji – potwierdza portalowi Monika Marianowicz, rzecznik prasowa Empiku. Sklep był jedną z flagowych placówek sieci, pierwotnie zajmował aż trzy poziomy, później zmniejszono go do jednopoziomowego formatu Future. Odbywało się w nim wiele spotkań autorskich.

Sieć zamierza jednak nadal inwestować w sklepy stacjonarne. W ostatnich trzech miesiącach otworzyła cztery nowe placówki, zaś do końca tego roku zamierza uruchomić jeszcze pięć kolejnych. W przyszłym roku ma przybyć 30 nowych salonów.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Grzegorz 20.08.2020

    nieeeee

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także