19.11.2020/11:51

Eurocash wyemituje obligacje na kwotę 1 mld zł

Zarząd Eurocash poinformował w komunikacie giełdowym o zawarciu z grupą banków umowy, na postawie której spółka ustanowiła program emisji obligacji do łącznej wartości nominalnej obligacji wynoszącej 1 mld zł. Sygnatariuszami są BNP Paribas Bank Polska, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski oraz Santander Bank Polska.

W ramach Programu Eurocash będzie mógł emitować obligacje w złotych lub w euro o terminie wykupu nieprzekraczającym 10 lat. Obligacje będą oprocentowane według stałej lub zmiennej stopy procentowej i będą, co do zasady, wprowadzane do obrotu w ASO Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Obligacje będą oferowane co do zasady w trybie oferty publicznej z wyłączeniem obowiązku sporządzenia prospektu emisyjnego lub memorandum informacyjnego. Oferowane będą jedynie do inwestorów kwalifikowanych. Szczegółowe warunki emisji obligacji, w tym dotyczące terminu i zasad wykupu oraz wysokości i sposobu wypłaty oprocentowania, zostaną określone przez spółkę odrębnie dla poszczególnych serii obligacji.

Pierwsza emisja obligacji w ramach programu, jaką rozważa Eurocash, miałaby nastąpić w okresie dwóch miesięcy od dnia ustanowienia programu – planowana kwota to 200 mln zł, przy czym spółka przewiduje, że obligacje pierwszej serii będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, a termin ich wykupu będzie wynosił od 3 do 5 lat.

Decyzję w sprawie przeprowadzenia emisji i określenia jej ostatecznych parametrów, w tym wartości emisji, zapadalności czy marży odsetkowej, Eurocash podejmie na dalszym etapie procesu, co będzie uzależnione od wystąpienia odpowiednich warunków rynkowych.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • jacek 20.11.2020

    Czyżby banki już odmówiły kredytowania.

  • jacek 20.11.2020

    Czyżby banki już odmówiły kredytowania.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także