16.04.2019/12:50

Eurocash przebudowuje strukturę zarządzania. Sieci Abc i Groszek staną się bardziej samodzielne

Podczas zaplanowanego na 9 maja Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy spółki Eurocash będą głosowania nad uchwałami, które pozwolą utworzyć w ramach grupy dwie oddzielne spółki, które będą zarządzały sieciami sklepów Abc i Groszek.

Jak wskazują przedstawiciele poznańskiego dystrybutora „zmiany organizacyjne wewnątrz Grupy Eurocash mają na celu unifikację modelu biznesowego, w którym sieci detaliczne oraz franczyzowe i partnerskie zarządzane są przez odrębne spółki zależne od Eurocash SA.”

„Sieci Groszek i abc jako jedyne dotychczas były zarządzane bezpośrednio przez Eurocash SA w przeciwieństwie do sieci Lewiatan, Euro Sklep, PSD/Gama, Delikatesy Centrum, Kontigo, Duży Ben czy Abc na kołach” – komentują przedstawiciele Grupy Eurocash.

Akcjonariusze Eurocashu będą głosować nad wyrażeniem zgody na sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa, na rzecz dwóch spółek zależnych, które przejmą od centrali firmy zarządzanie wydzielonymi aktywami, które pozwolą prowadzić sprzedaż detaliczną przez sieci handlowe Abc i Groszek.

Grupa Eurocash jest największym w Polsce dystrybutorem hurtowym oraz jednym z największych operatorów detalicznych. Firma zarządza siecią ponad 14 500 sklepów detalicznych oraz 200 hurtowni C&C i centrów dystrybucyjnych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Lui 16.04.2019

    Czy ma to coś wspólnego przegranym procesem z jednych z Franczyzobiorców, któremu próbowana odebrać sklepy ?
    (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.