18.06.2021/08:24

Eurocash rozszerza współpracę z firmą Pointpack i oferuje odbiór paczek w sklepach własnych. Do duetu dołącza nowy gracz

Grupa Eurocash podpisała trójstronną umowę z firmą Pointpack oraz General Logistics System na obsługę dostarczania przesyłek pocztowych. Będą mogli z niej skorzystać franczyzobiorcy oraz sklepy własne należące do Eurocashu lub sieci przez niego organizowanych.

Jak czytamy w komunikacie giełdowym „warunki umowy nie odbiegają od zawieranych przez Spółkę umów o świadczenie usług obsługi przesyłek oraz warunków występujących na rynku usług kurierskich w obszarze pierwszej i ostatniej mili procesu logistycznego”.

Grupa Eurocash już wcześniej nawiązała współpracę z Pointpackiem. Obie firmy podpisały umowę trójstronną z Pocztą Polską, dzięki czemu możliwe jest dostarczanie paczek do sklepów Delikatesy Centrum, Abc, Groszek, Lewiatan czy Euro Sklep. Wcześniej umowę z Pointpackiem podpisała również spółka Lewiatan Holding, która w ten sposób chce rozwijać usługę „Moja paczka”.

Taki ruch pozwoli poszczególnym placówkom na ewentualne „przekwalifikowanie się” na placówki pocztowe, co stanowi furtkę do otwierania sklepów w niedzielę. Na usunięcie tego zapisu o ograniczeni handlu w niedzielę nalega „Solidarność”. Ostatnio złożenie projektu ustawy o nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę zapowiedział poseł PiS Janusz Śniadek.  

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także