02.09.2016/09:45

Eurocash uruchomi kolejne sklepy Abc na kołach

Sieć abc zwiększy liczbę samochodów pełniących rolę mobilnych sklepów – dowiedziały się wiadomoscihandlowe.pl. Trwający od ponad roku test formatu „abc na kołach” będzie kontynuowany.

Start projektu „abc na kołach” został zapowiedziany przez Eurocash, do którego należy marka abc, na początku 2015 roku. Od tego czasu auta z logo sieci sklepów spożywczych odwiedzają małe miejscowości na obszarach pozamiejskich, w których brakuje innych obiektów handlowych.

– Obecnie testowanych jest 10 samochodów. Do końca roku będzie ich 15 – poinformował redakcję wiadomosihandlowe.pl Jan Domański, rzecznik Eurocashu. W ofercie znajdują się podstawowe produkty spożywcze. W dużej mierze są to towary świeże, takie jak nabiał, wędliny, pieczywo, warzywa i owoce, ale także słodycze, przyprawy, napoje czy produkty sezonowe. Klienci mają także możliwość regulowania rachunków.

Pojazdy spełniają wymogi stawiane obiektom, w których sprzedawana jest żywność – skonstruowane są z materiałów mogących mieć kontakt z produktami spożywczymi, posiadają lady chłodnicze ze stałym zasilaniem oraz odpowiednią przestrzeń ekspozycyjną.

Jaka jest liczba SKU oferowanych przez „abc na kołach”? – Wolimy nie mówić o konkretnych liczbach – jest to porównywalna ilość do oferty małych sklepów – wyjaśnia Jan Domański.

Pytany, jaki jest powód wprowadzenia rozwiązania w postaci sklepu w samochodzie wyjaśnia, że firma zauważyła, iż klienci żyjący w najmniejszych miejscowościach mają trudności w dostępie do wygodnych i dobrze wyposażonych sklepów spożywczych, gdzie mogliby dokonać swoich podstawowych codziennych zakupów. – Jest to szczególnie problematyczne dla osób starszych i mniej mobilnych – stwierdza rzecznik Eurocashu.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy projekt zostanie uruchomiony na szerszą skalę i jak wyglądać będzie ta skala pod kątem zasięgu terytorialnego i liczby samochodów. – Jesteśmy wciąż w fazie testów, za wcześnie jeszcze na decyzje w sprawie konkretnych kwot czy lokalizacji – mówi Jan Domański.

Sklepy abc to rozwijana przez Grupę Eurocash sieć partnerska zrzeszająca ponad 8000 małych i średnich niezależnych sklepów spożywczych i spożywczo-chemicznych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.