26.06.2018/17:15

Eurocash wesprze franczyzobiorców Lewiatana

Wiadomość o sprzedaży Grupie Eurocash udziałów w spółce Partner, której udziałowcem jest Wojciech Kruszewski, wieloletni prezes Lewiatan Holding, poruszyła część franczyzobiorców sieci, którzy pytają: co dalej? Eurocash zapewnia, że jest gotów wspierać operacyjnie dalszy rozwój działających sklepów.

Jak pisaliśmy w poniedziałek, Grupa Eurocash złożyła do UOKiK wniosek o zgodę na koncentrację w związku z planowanym nabyciem udziałów w spółce Partner, prowadzącej 26 sklepów pod szyldem Lewiatan.

Z informacji do której dotarł serwis wiadomoscihandlowe.pl wynika, że wiadomość o sprzedaży udziałów spółki Partner zaniepokoiła część innych franczyzobiorców działających pod szyldem Lewiatan, którzy nie wykluczają przejścia do innych sieci. Część z nich może dołączyć do Polskiej Grupy Supermarketów (PGS). Na razie jest mowa o kilku placówkach.

– Sklep Lewiatan Kujawy już zmienia nazwę na TopMarket. Analizujemy oferty i rozwój sytuacji. Nie wykluczamy nawiązania współpracy z innymi sklepami tej sieci – ujawnia w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Michał Sadecki, prezes PGS.

Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash zaznacza z kolei, że Lewiatan to sieć zrzeszająca ponad 3100 niezależnych sklepów, która od lat z sukcesem realizuje strategię rozwoju, skutecznie konkurując z dyskontami i innymi sieciami wielkopowierzchniowymi, napędzając lokalną gospodarkę.

– Planowana inwestycja Grupy Eurocash w spółkę prowadzącą 26 sklepów pod szyldem Lewiatan potwierdza nasze uznanie dla dotychczasowych osiągnięć i konkurencyjności tych placówek oraz nasze dążenie do dalszego umacniania pozycji rynkowej całej sieci. Tą transakcją pokazujemy również, że jako Grupa Eurocash jesteśmy gotowi nie tylko wspierać operacyjnie dalszy rozwój sklepów prowadzonych przez naszych franczyzobiorców, lecz również dajemy naszym partnerom możliwość wyjścia z inwestycji i realizacji przez nich innych planów życiowych oraz biznesowych. Cieszymy się, że jako potencjalny nabywca został wybrany właśnie Eurocash, który na co dzień blisko współpracuje z siecią Lewiatan, a nie któraś z sieci konkurująca z niezależnymi przedsiębiorcami – odniósł się do sytuacji Jacek Owczarek.

Lewiatan od lat regularnie przyciąga nowych franczyzobiorców, w ostatnich trzech latach sieć powiększyła się o ponad 300 sklepów. Według rankingu Lista 500 opracowanego przez Rzeczpospolitą, sieć Lewiatan jest trzecią w Polsce największą siecią detaliczną, która obrotami przewyższa nawet wielkie sieci hipermarketów. W 2017 r. zanotowała ponad 10-proc. wzrost przychodów, które sięgnęły 11,5 mld zł.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • gienek 02.07.2018

    Lewiatan zawsze komunikował się jako polski sklep, po " wspieraniu " przez EC..... kamień na kamieniu z polskości nie pozostanie i pójdzie w niewolę dystrybucyjną. Na warunkach portugalczyków.

  • detalista 28.06.2018

    czy przejmie lub podkupi to znaczy wesprze :)) po tych kilkunastu latach działalności z handlem tradycyjnym maja doskonałą wiedzę popartą danymi, analizami itp. będą wciągać we własne struktury co bardziej łakome placówki handlowe

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.