19.02.2021/09:07

Polska europosłanka chce zakazu reklamy mięsa i nabiału

Sylwia Spurek, niezależna europosłanka wybrana z listy Wiosny Roberta Biedronia nawołuje do zakazu reklamowania nabiału oraz mięsa. Chce w ten sposób chronić środowisko.

Spurek odniosła się do działań podjętych przez niemiecki Greenpeace, który również nawołuje do zakazu reklam mięsa w tym kraju. Sprzeciw wobec takiego postępowania wyraziło już niemieckie stowarzyszenie hodowców, które twierdzi, że może to negatywnie wpłynąć na dobrostan zwierząt.

Spurek podkreśliła, że należy wprowadzić regulacje, które zakazują reklam produktów, szkodzących klimatowi i powodujących cierpienie zwierząt.

Jak pisze portal topagrar.pl. Sylwia Spurek z wykształcenia prawnik, należy do partii Zieloni – Wolny Sojusz Europejski i jest znana z wielu kontrowersyjnych teorii na temat rolnictwa, hodowli i samych hodowców. To właśnie z jej ust padło określenie, że hodowcy „gwałcą” krowy, żeby te dawały mleko i wiele innych haseł promujących ruch wegan i zachęcających do likwidacji hodowli zwierząt gospodarskich.

Portal dodaje, że kontrowersyjne wypowiedzi posłanki do Parlamentu Europejskiego są szeroko komentowane przez środowisko rolnicze. Szczególnie uderza to w osoby zajmujące się na co dzień promocją mleka i mięsa. – Słowa Pani europoseł Spurek to kolejny pokaz braku znajomości tematu z zakresu rolnictwa. Już jej poprzednie wypowiedzi np. na temat inseminacji były szeroko komentowane jako przykład czerpania wiedzy na tematy rolne z YT. Dzisiejsza wypowiedź to jednak kompromitacja. Stawianie mięsa, nabiału i mleka na równi ze szkodliwością palenia papierosów bez żadnych podstaw naukowych jest tego dowodem. Od polityków oczekujemy rzetelnych sprawdzonych informacji, a nie opowiadania bajek i powtarzania haseł prosto z Internetu ze stron antyhodowlanych – skomentował ten wpis Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego oraz Przewodniczący Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Czytaj więcej na portalu topagrar.pl.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • COWSPIRACY Netflix 22.02.2021

    COWSPIRACY

    Pewnie obejrzala na Netflixie.
    Dobry dokument z 2014!.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także