04.09.2019/11:13

Eurostat: Sprzedaż detaliczna wzrosła w Polsce w lipcu o 4,2 proc. rok do roku

Eurostat podał w środę, że sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu br. wzrosła o 4,2 proc. w ujęciu rok do roku. Miesiąc wcześniej, w czerwcu, wzrost w takim samym ujęciu wynosił 5,9 proc.

Sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu w porównaniu ze sprzedażą w czerwcu spadła według Eurostatu o 1,3 proc. Warto zauważyć, że dane przedstawiane przez Eurostat skorygowane są o liczbę dni roboczych w danym miesiącu. Ponadto agencja odsezonowuje dane miesięczne.

Dane Eurostatu różnią się od danych GUS-owskich również tym, że uwzględniają najmniejsze firmy działające na rynku. GUS natomiast wylicza dane jedynie w oparciu o przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 10 pracowników, co oznacza, że statystyki przedstawiane przez polski państwowy urząd nie uwzględniają wielu małych firm z branży handlowej.

Według Eurostatu, sprzedaż detaliczna w lipcu w strefie euro wzrosła o 2,2 proc. rok do roku, a w ujęciu miesiąc do miesiąca spadła o 0,6 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.