20.07.2018/06:44

Fabrice Audan nowym prezesem firmy Wyborowa Pernod Ricard

Na początku lipca dokonała się zmiana na stanowisku prezesa firmy Wyborowa Pernod Ricard. Zajmujący dotychczas to stanowisko Eric Benoist awansował do roli globalnego dyrektora marketingu i sprzedaży na całą Grupę Pernod Ricard. Funkcję prezesa polskiego oddziału, a także Pernod Ricard Central Europe, przejął Fabrice Audan.

- Polska to bardzo ciekawy i  dynamiczny rynek, na którym Wyborowa Pernod Ricard ma ugruntowaną pozycję, dlatego z entuzjazmem patrzę na nowe wyzwania - powiedział Fabrice Audan. - Chcę skoncentrować się na dalszym rozwoju kluczowych na polskim rynku marek, takich jak wódka Wyborowa czy whisky Ballantine’s - dodał.

Jak podkreślił, zależeć będzie mu także na rozwoju kategorii premium "ponieważ wyraźnie widać rosnące zainteresowanie Polaków produktami z wyższej półki". - Dotyczy to zwłaszcza rocznikowych whisky, ale także szampanów. Jako firma będziemy też kontynuować działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu - stwierdził Audan.

Fabrice Audan jest absolwentem Université Paris Dauphine i INSEAD Business School. Z Pernod Ricard związany jest od 1990 roku, kiedy rozpoczął pracę audytora finansowego w Centrali firmy, do której przeszedł z Arthur Andresen LLP.  W 1993 roku objął stanowisko wicedyrektora finansowego w Pernod SA, a rok później, do 1996 roku, pełnił funkcję dyrektora finansów i administracji Pernod Ricard Far East.

W kolejnych latach, od 1996-2000 roku, pełnił funkcję dyrektora finansowego Orlando Wyndham Group, a od 2000 roku, dyrektora finansowego Pernod Ricard Europe. W 2003 roku został prezesem i CEO Pernod Ricard Japan i funkcję tę pełnił do 2011 roku, kiedy został mianowany dyrektorem zarządzającym Pernod Ricard Sweden oraz Pernod Ricard Northern Europe. Z dniem 1 lipca 2018 roku, Fabrice Audan objął stanowisko Prezesa Wyborowa Pernod Ricard oraz Pernod Ricard Central Europe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.