21.01.2020/12:15

Ferenc Horvath, wiceprezes MOL: Fuzja Orlenu z Lotosem będzie pozytywna dla konsumentów

Ferenc Horvath, wiceprezes Grupy MOL wskazał, że fuzja PKN Orlen z Lotosem może zwiększyć konkurencję, co będzie miało pozytywny wpływ na rynek. Jednocześnie nie chciał zdradzić czy firma jest zaineresowania zakupem części stacji od PKN Orlen, które mogą trafić do sprzedaży po sfinalizowaniu transakcji.

Ferenc Horvath dodał, że połączenie PKN Orlen i Grupy Lotos oznaczające wzrost konkurencji będzie prawdopodobnie bardzo korzystne dla konsumentów i pozytywne dla uczestników rynku ponieważ zmusi ich do poprawy efektywności, przyspieszenia procesów i decyzji.

Ferenc Horvath, nie chciał zdradzić, czy MOL jest zainteresowany zakupem części stacji paliw, które PKN Orlen będzie musiał sprzedać po ewentualnej fuzji z Grupą Lotos. Nie wiadomo także, czy MOL prowadzi rozmowy z Orlenem w sprawie ewentualnego przejęcia stacji.

Wiceprezes nie chciał także mówić jak planowana transakcja wpłynie na strategię grupy na polskim rynku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.