12.01.2018/09:28

Ferrero przejmie część słodkiego biznesu Nestle za 2,8 mld dolarów

Ferrero najprawdopodobniej przejmie za 2,8 mld dolarów słodyczową dywizję Nestle w Stanach Zjednoczonych. Umowa może zostać podpisana nawet w najbliższą niedzielę - podaje "Rzeczpospolita", powołując się m.in. na Bloomberga.

Po zrealizowaniu transakcji Ferrero wskoczy na trzecie miejsce (pod względem przychodów) na amerykańskim rynku słodyczy. Sprzedawana część biznesu Nestle, w skład której wchodzą takie marki jak Butterfinger czy Baby Ruth, odpowiada za 915 mln dolarów przychodu rocznie. Zgodnie z doniesieniami amerykańskich mediów, o jej kupno oprócz Ferrero walczyła także firma Hershey.

Jak podkreśla "Rzeczpospolita", Nestle nie zamierza wycofywać się z produkcji i sprzedaży słodyczy na innych rynkach, takich jak Polska. Jednak gołym okiem zauważalna jest zmiana strategii spółki, polegająca na coraz większym fokusowaniu się na innych wyrobach, takich jak kawa, czy karma dla zwierząt. Mimo to w skali całej Grupy Nestle słodycze nadal odpowiadają za ok. 40 proc. przychodów.

Ferrero jest trzecim co do wielkości graczem na światowym rynku czekoladowo-cukierniczym. W tych kategoriach słodyczowych producent Nutelli i Kinder Niespodzianki wyprzedził koncern Nestle w 2016 r. pod względem przychodów. Zgodnie z prognozami, miały one przekroczyć 10 mld euro, a w roku finansowym 2014/2015 wyniosły 9,4 mld euro.

Grupa Ferrero na świecie posiada ponad 20 fabryk, a największa z nich zlokalizowana jest w Polsce, w Belsku Dużym. Pod względem udziału w polskim rynku produktów czekoladowych, Ferrero plasuje się w czołowej trójce, razem z Lotte Wedel i Mondelez International.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.